Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Skatepark v Porubě už je v provozu. Co nevidět se otevřou další sportoviště

V Ostravě-Porubě se už brzy otevřou centra volného času a také oblíbené komunitní centrum Všichni spolu. Zasportovat a pobavit se jak ve venkovních, tak vnitřních prostorách budete moci už od pondělí 4. května.

Porubská centra volného času opět ožijí lidmi. Už v pondělí 4. května otevřou své brány. Znovuotevření se dočká i komunitní centrum Všichni spolu, které před pandemií navštěvovalo až 300 lidí denně. Platit v nich budou veškerá protikoronavirová opatření. “Máme tady multifunkční hřiště, máme tady samozřejmě areál, který je i pro menší děti s rodiči, máme tady prostorové hřiště, máme tady komunitní zahradu. Ty vnitřky vlastně jsou vlastně přístupné pro naše partnerské organizace, kterým je Mens Sana a Centrum pro rodinu, takže i ony budou moci od 4. pokračovat ve své práci,” dodává Martin Tomášek, místostarosta MOb Ostrava-Poruba. “My jsme rádi, že Porubané si velmi rychle našli cestu do komunitního centra, a to v podstatě hned po otevření loni na podzim. Ti mladší si tady zahrají spíš na těch prolézačkách, na klouzačkách, ti starší už chodí na workout. Všichni využívají potom tady to velké hřiště. Ale jde vidět, že se tady pobaví i jejich rodiče a prarodiče,” uvádí Martin Otipka, mluvčí MOb Ostrava-Poruba

Zejména kluci mají radost z toho, že už je otevřený i skatepark. Využívat ho mohou denně od 15 hodin. “Jezdím okolo 3 let. Skatepark využívám , jako mám ho nejradši tady z okolí Ostravy a nejradši jezdím raily, bedny a gapy,” říká jeden z návštěvníků skateparku. Poruba je připravena otevřít i školní hřiště. Už má i od města potvrzeny platby na správce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy