Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za sex zaplatil mladík z Karviné falešnými penězi. Koupil si je na internetu

Vysoký trest hrozí mladíkům z Karviné, kteří za sex zaplatili falešnými bankovkami. Původně si je jeden z nich objednal jako rekvizitu na internetu, ale zřejmě ho překvapilo, jak jsou věrohodné. Dokonce je ještě dal dvěma kamarádům, kteří služeb prostitutky využili také. Padělky odhalila směnárna.

19letý mladík z Karviné plánoval natočení videa,ke kterému potřeboval napodobeniny peněz. Proto si na internetu v e-shopu objednal za několik set korun padělky 10 eurových bankovek. Takové bankovky se běžně prodávají například ke kouzelnickým trikům nebo do různých deskových her, jako například Monopoly. Mladíka ale překvapilo, jak jsou bankovky věrohodné a tak se je rozhodl vyzkoušet v praxi. "Záměr se ale zřejmě nějak zvrtl a částí peněz měl zaplatit počátkem května jisté ženě za poskytnuté sexuální služby. Ženě zaplatila i další dvojice, která měla od mladíka bankovky obdržet s upozorněním, že nejsou pravé," vysvětluje mluvčí policie Soňa Štětínská.

Nic netušící prostitutka pak desetieurovky odnesla do směnárny, kde zjistili, že jsou falešné. Případem se proto začala zabývat policie. "Kriminalisté odboru hospodářské kriminality obvinili dva muže ve věku 19 a 24 let z Kavinska ze zločinu padělání a pozměnění peněz. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na tři až osm let," pokračuje mluvčí.

Třetímu hrozí trest poloviční, protože ještě nemá 18 let. Při domovních prohlídkách byla nalezena část napodobenin bankovek. Chyběly jim veškeré ochranné prvky a byly na nekvalitním papíru. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy