Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Roušky od MS kraje by zakryly 15 fotbalových hřišť. Rozdávání už ale končí

Nouzový stav skončil a tak se od dnešního dne mění řada věcí. Například ochranné pomůcky už si musejí zařizovat jednotlivé organizace samy. O ty krajské se ale nadále bude starat úřad a nabízí jakýsi e-shop i pro ostatní. V průběhu nouzového stavu rozdal kraj tolik roušek, že by s nimi šlo zakrýt 15 fotbalových stadionů.

V době nouzového stavu zajišťoval zásobování našeho regionu ochrannými pomůckami krajský úřad. S jeho ukončením už to neplatí a tak se musí postarat každá organizace sama. V současné době běží poslední objednávkový sytém číslo 9. Je už ale určen pouze pro primární péči. "Už nejme ti, kteří jsou zodpovědní za distribuci ochranných pomůcek pro ostatní zařízení, zdravotní zařízení, ani sociální zařízení. Budeme se už starat především o ta krajská. Nicméně rezervy jsme schopni uvolnit v případě nějaké nákazy," potvrzuje hejtman MS kraje Ivo Vondrák.

Kraj se samozřejmě bude i nadále starat o své organizace. Úřad ale chystá objednávkový systém, který by mohly využívat i ostatní. Zjednodušeně půjde o jakýsi e-shop, ze kterého si ochranné pomůcky lze jednoduše objednat. "My jsme v pátek poptali nákup roušek a ze 75 dodavatelů byl jen jeden schopen dodat platný certifikát. Takže téměř není možné objednat roušky legálně. To co my připravujeme, bude legální dodavatel a my to zprostředkujeme," vysvětluje náměstek hejtmana Jakub Unucka. 

V průběhu nouzového stavu rozdal MS kraj 12 a půl milionu roušek, 150 tisíc litrů desinfekce, 4 miliony rukavic a 100 tisíc ochranných obleků. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy