Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bezdomovec z Orlové je volný. Za zabití muže, který mu rozkopl xylofon, dostal podmínku

Bezdomovec z Orlové odešel z Krajského soudu v Ostravě svobodny a to přesto, že mu hrozil až 10letý žalář. Žduchnul totiž důchodce, který mu rozkopl jeho xylofon tak nešťastně, že muž na následky pádu zemřel. Soud přihlédl k jeho bezúhonnosti a dal mu na návrh žalobce ještě šanci.

47letého bezdomovce z Orlové přivedla vězeňská služba na závěrečné přelíčení u Krajského soudu v Ostravě v poutech a visela nad ním hrozba 10letého vězení. Zavinil totiž smrt důchodce, kterému se nelíbilo, že si vydělává hraním na xylofon na ulici a tak mu nástroj rozkopal. Bezdomovec se za ním rozběhl.

Vít Legerský, státní zástupce: "Vědom si jeho pokročilého věku ho razantně strčil do zad. Následkem čehož ztratil muž rovnováhu a nekontrolovatelně s rotací celého těla upadl na záda a prudce se uhodil levou týlní částí hlavy o betonový chodník."

Důchodce následkem zranění zemřel v nemocnici. Bezdomovec byl obviněn z ublížení na zdraví s následkem smrti a hrozil mu vysoký trest. U soudu se snažil vysvětlit, že to byla nešťastná náhoda a usiloval o zproštění obžaloby.

obžalovaný: "Mrzí mě co se stalo, že ten pán umřel. Chtěl jsem jen, ať se zastaví a vysvětli mi, proč to udělal."
Pavla Havránková, obhájkyně: "Neměl v úmyslu v žádném případě poškozeného napadnout. Chtěl pouze získat jeho pozornost."

Na jeho stranu se nakonec přiklonil i státní zástupce. Prý není žádný svatoušek, ale ani gauner. Násilnické sklony nemá. Bylo to ojedinělé vybočení v jeho životě a tak mu mimořádně navrhl trest pod spodní hranicí sazby. Soud to akceptoval.

Klára Krystynová, mluvčí Krajského soudu v Ostravě: "Obžalovaný byl uznán vinným a byl mu vyměřen trest 3 roky s podmíněným odkladem na 5 let."

Protože se všechny strany vzdaly práva na odvolání, byl bezdomovec po vynesení rozsudku svobodný. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy