Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: V Moravskoslezském kraji se rozjíždějí souvislé opravy silnic II. a III. třídy

Na silnicích 2. a 3. třídy v našem regionu se začínají rozbíhat souvislé opravy. Moravskoslezský kraj na ně pro správu silnic vyčlenil 220 milionů korun. Pracuje se na několika místech současně.

Silnice mezi Karlovicemi a Vrbnem pod Pradědem. Část tohoto úseku byla vloni upravena s použitím nanotechnologie. V asfaltu jsou nanosilikáty, které zlepší vlastnosti silnice.

Milan Novák, technicko-provozní náměstek ředitele Správy silnic MSK: "Jsou to dynamické vlastnosti, to znamená, že to má větší odolnost proti dopravní zátěži, teplotním změnám. Měla by tam být i prevence vůči mrazovým trhlinám. Je to právě vhodné do podhorských oblastí a proto jsme zrovna tento úsek vybrali."

Aktuálně začala druhá etapa, tedy průtah Vrbnem. I v tomto úseku jsou nanotechnologie a na místě měří odborníci z Vysoké školy báňské v Ostravě. Letos proběhnou další dvě měření. 

Milan Novák, technicko-provozní náměstek ředitele Správy silnic MSK: "Postupně je budeme vyhodnocovat, teď je na to ještě brzy. Poté, až uběhne sledovací lhůta, tak bude celý projekt vyhodnocen a v případě, že ty výsledky budou pozitivní, tak budeme podávat podklad pro zpracování  metodického návodu pro ostatní správce silnic."

Více se dozvíte v reportáži.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy