Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Výškovické mosty jsou už průjezdné, stavba trvala 2 roky

Jedna z největších dopravních staveb v regionu je průjezdná. Po dvou letech skončila rozsáhlá modernizace Výškovické ulice a přilehlých mostů v Ostravě. Plně průjezdné jsou od soboty 16. května.

Takto to vypadalo na staveništi jedné ze dvou největších dopravních staveb v regionu za posledních deset let. Trvala dva roky. Stavba probíhala nad extrémně frekventovanou ulicí Rudnou a také nad elektrifikovanou železniční tratí. Při tom všem muselo na mostech zůstat tramvajové spojení. Situace byla složitá také pro obyvatele Ostravy-Jihu a pro řidiče.

Jakub Unucka (ODS), náměstek hejtmana MSK: "Mělo to skončit minulý rok v prosinci, ale bohužel se ukázalo, že v základech je něco jiného, než tam mělo být, takže proto se to přehouplo do letošního roku. Stavba je zajímavá tím, že byly shozeny čtyři mosty a bylo postaveno šest nových mostů."

Výškovické mosty jsou už průjezdné. Zbývá jen několik dodělávek, ale k tomu přibudou i další dopravní rekonstrukce.

Jakub Unucka (ODS), náměstek hejtmana MSK: "Začne se opravovat další úsek, křižovatka u Kotvy. Začne se stavět železniční zastávka Ostrava-Výškovice. Takže ten stavební ruch neutichne ani poté."

Oproti původním předpokladům by se podle náměstka Jaroslava Kanii při závěrečném vyúčtování najít mírná úspora v nákladech. Naplánovaná částka byla 325 milionů korun. Investici Moravskoslezského kraje - přes 245 milionů korun - z 85% uhradí Evropské dotační fondy. Na financování se podílel i stát a Dopravní podnik Ostrava.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy