Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově dvě podvodnice okradly důchodkyni. Podobných případů zase přibývá

Senioři pozor! Po klidnějším období, kdy kvůli pandemii poklesla kriminalita, se opět začali rojit podvodníci, kteří se zaměřují právě na nejzranitelnější skupinu obyvatel. Pod nejrůznějšími smyšlenými legendami se snaží vloudit důchodci do bytu a pak ho okradou. V Havířově ukradly dvě ženy seniorce šperky a o týden dříve, okradl muž téměř stoletou paní.

O nejrůznější fintách podvodníků, kteří se zaměřují na seniory, jsme vás už informovali. Oblíbená je například legenda, kdy se vydávají za vnuka v nesnázích, který potřebuje peníze. V Havířově na konci května oslovila na chodbě bytového domu neznámá žena 74letou důchodkyni. Lhala, že jde na kontrolu vody, plynu a elektřiny a cpala se jí do bytu.

podvedená seniorka: "Přišla s papírem a perem, že půjde do kuchyně, že potřebuje zkontrolovat vodu. Ona za sebou ale nezaklapla dveře a tak se tady dostala ta druhá." 

Většinu času pouze odváděla pozornost od druhé ženy, která se mezitím vplížila do bytu a hledala cennosti. Ukradla šperky za 30 tisíc korun. 

podvedená seniorka: "Vlezla až dozadu do pokojíku, kde mám šatnu a všechny věci tam zpřeházela, našla moje šperky a všechno mi pobrala."  

Před dvěma týdny okradl podobný "šmejd" téměř stoletou paní v centru Ostravy i v tomto případě se vydával za kontrolora.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Ostrava: "Zazvonil u dveří téměř stoleté paní, představil se jako pracovník úřadu s tím, že jde zkontrolovat nějaké dokumenty k bytu, paní tohoto muže pustila dovnitř. Muž byl zhruba 185 cm vysoký, měl blond prošedivělé vlasy, působil upraveně, slušně a věrohodně."


Mezitím, co stařenka hledala dokumenty, jí podvodník z bytu ukradl několik tisíc korun a zmizel. Znovu tedy apelujeme na seniory, aby do bytu nepouštěli nikoho cizího a bavili se pouze přes zavřené dveře nebo přes řetízek. Všechny kontroly, odečty a revize jsou dopředu ohlášeny a vyvěšeny ve společných prostorách domu. Přesto navíc požadujte průkaz a nebo si návštěvu ověřte telefonicky. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy