Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič chtěl přebrodit rozvodněnou Morávku, auto mu strhl proud a uvízla v něm žena i pes

Chtěl si zkrátit cestu přes rozvodněnou řeku a ohrozil přitom všechny v autě. Silný proud řeky Morávky mezi obcemi Raškovice a Výšní Lhoty totiž auto strhl a unášel několik stovek metrů. Řidič se dostal na břeh, ale v autě zůstala žena a malý pes. Zachránili je až přivolaní hasiči, kteří museli navíc čekat do druhého dne, než opadne voda a pomocí vyprošťovacího pásového transportéru auto z řeky vytáhli.

Dramatické chvíle zažila v pondělí v podvečer posádka vozu poblíž Raškovic. Řidič se totiž rozhodl si z nepochopitelného důvodu zkrátit cestu domů brodem přes rozvodněnou řeku Morávku. Vodohospodáři zrovna upouštěli vodu z nedaleké přehrady po víkendových deštích a Suzuki Ignis tak strhl při pokusu o brod silný proud.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Muži středního věku se podařilo dostat na břeh, žena středního věku ale zůstala uvnitř. Velkým štěstím pro ni a malého pejska s ní bylo, že se vodou vláčený automobil pouze otáčel kolem svislé osy, ale neobrátil se na střechu. Navíc zhruba po 200 metrech se zachytil o skrytou kamennou hrázku."

Do akce byli povoláni profesionální hasiči z Frýdku-Místku a Nošovic vybavení záchrannými čluny a saněmi a na pomoc jim přijeli dobrovolní hasiči z Raškovic.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasičům se podařilo na záchranných saních ženu bezpečně převézt ze střechy auta až na břeh, vyvázla stejně jako muž bez zranění. Poté vytáhli z vnitřku auta malého vystrašeného pejska."

Kvůli silnému proudu pak museli Suzuki zajistit lany a na jeho vyproštění počkat do druhého dne kvůli opadnutí vody. Snížení průtoku dohodli s vodohospodáři na úterní dopoledne a na pomoc si přivolali obojživelný pásový transportér PTS 10 ze Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Transportér ve spolupráci s profesionálními a dobrovolnými hasiči odtáhl automobil tokem Morávky zpět k brodu, kde byl v úterý dopoledne úspěšně vytažen na břeh."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy