Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soud potvrdil, že dupnutí na hlavu je vražda. Útočník z Orlové by měl strávit za mřížemi 14 let

Krajský soud v Ostravě ve čtvrtek vynesl verdikt nad Karlem Hanzlem, který doslova udupal před orlovskou hospodou Pod Lípou 48letého hosta, kterého ani neznal. Nepřesvědčil senát, že ho nechtěl zabít atak vyfasoval za vraždu 14 let vězení.

Loni v létě seděl a popíjel pivo 48letý muž ve své oblíbené hospodě Pod Lipou v Orlové. U vedlejšího stolu pak popíjel s přítelkyní alkohol 120 kilový Karel Hanzl. Pak se stalo něco naprosto nepochopitelného. Podle obžaloby se vrhl na o mnoho menšího hosta, strhl ho na zem, kopl do něj a nakonec mu několikrát vší silou dupl na hlavu. Muž krátce na to zemřel a Hanzl byl obžalován z vraždy. U soudu se hájil tím, že neměl v úmyslu nikoho zabít. 

Tomáš Milec, obhájce obžalovaného Karla Hanzla: "Navrhoval jsem právní kvalifikaci těžké ublížení na zdraví s následkem smrti. Nedomnívám se, že bylo prokázáno, že by cílem jednání mého klienta bylo poškozeného usmrtit. Fatální následek mohl nastat tak, že jak byl poškozený stažen z lavice, udeřil se do hlavy." 

Jenže si prý musel být vědom, že když se svou vahou někomu dupne na hlavu, může ho i usmrtit. Podle znalců byl útok skutečně brutální i když zranění byla hlavně vnitřní. 

Petr Kausta, zmocněnec rodiny mrtvého: "Obžalovaný si musel být vědom a stačí na to selský rozum, že když někomu dupe na hlavu na zemi, že může zemřít. Jakákoliv jiná právní kvalifikace nemůže být na místě." 

Soud nakonec zůstal u právní kvalifikace vražda a Karla Hanzla odsoudil ke 14 letům vězení. Tři pozůstalí dostanou po 450 tisících a nezletilá dcera 800 tisíc korun. Přitížilo mu, že pozůstalým nevyjádřil lítost a v podstatě se jen vymlouval, že s nic nepamatuje. To je ale prý jen účelová lež.  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy