Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj podpoří sport i letní tábory pro děti. O peníze lze žádat déle

Pandemie nového koronaviru má samozřejmě velký dopad i na sportovní akce. Řada z nich byla zrušena nebo odložena. MS kraj proto organizátorům vychází vstříc a prodloužil možnost čerpání dotací. Kraj podpoří i letní tábory pro děti.

V březnu letošního roku schválilo zastupitelstvo MS kraje 12 milionů korun, které si mělo rozdělit 173 žadatelů. peníze měly být využity na  na významné sportovní akce v regionu a na reprezentaci kraje na mezinárodní úrovni. Řada závodů a akcí  byla kvůli pandemii zrušena, ale ty které se podařilo přesunout kraj podpoří. 

Stanislav Folwarczny (ODS), náměstek hejtmana MS kraje: "Opatření související s pandemií se nevyhnula ani sportovnímu světu, a tak byla zrušena celá řada závodů, šampionátů a akcí z nejrůznějších sportovních odvětví. Ty, které se podařilo přesunout na pozdější termín, podpoříme. Zastupitelé schválili prodloužení čerpání finančních příspěvků až do konce tohoto kalendářního roku.“

O prodloužení doby realizace už požádalo 26 žadatelů. Například cyklomaraton Beskyd tour nebo turnaj handicapovaných stolních tenistů Czech Open. Úřad už také ví o 20 pořadatelích, kteří musejí dotaci vracet. Pohyb a sport je důležitý hlavně u dětí a tak zastupitelstvo také rozhodlo, že navzdory úsporným opatřením, podpoří letní tábory.

Stanislav Folwarczny (ODS), náměstek hejtmana MS kraje: ozhodli jsme se udělat výjimku a letní tábory podpoříme. Rodiče i děti mají za sebou velmi náročné období v sociální izolaci. Dětem určitě prospěje smysluplně strávený čas
s vrstevníky, rodiče si odpočinou a budou mít více času na sebe nebo na svou práci.“

Podporu získaly organizace, které se dětem věnují celoročně, tedy například místní střediska skautů a nebo turistické oddíly mládeže. Příspěvek krajského úřadu sníží náklady na tábory tak, aby byly finančně dostupnější. Podpora se týká přibližně 1100 dětí. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy