Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Lubině se sesunul podmáčený svah, vzrostlé stromy dopadly na rodinný dům

K nedělní třinácté hodině přibylo hasičům na severní Moravě od rána dalších 37 výjezdů. Celkový počet událostí v souvislosti s vytrvalými dešti stoupl na 437. V kopřivnické místní části Lubina se utrhl velký svah se vzrostlými stromy, které dopadly na rodinný dům a poškodily i elektrické vedení.

Čerpání vody, monitoring toků, čištění a uvolňování toků a kanalizací. To jsou nejčastější nedělní práce Moravskoslezských hasičů. Postupně jim přibývá i událostí se spadlými nebo ohrožujícími stromy v důsledku podmáčené půdy. V kopřivnické místní části Lubina se utrhl zatím největší svah se vzrostlými stromy o velikosti 20 x 15 metrů.

Marek Gašparín, zastupující mluvčí HZS MSK: "Sesuv půdy a popadané stromy poškodily rozvody elektrické energie a ohrožují přilehlé stavby. Čtyři osoby ze dvou rodinných domů musely být evakuovány. Hasiči však z důvodu pokračujících srážek, silného podmáčení a velkého nebezpečí pádu stromů nemohli stromy pořezat. Provedli však odklon toku dešťové vody, místo monitorují a popadané stromy odstraní, až to podmínky umožní."

Svah se utrhl mezi hasičárnou a odbočkou na Větřkovickou přehradu. Vyvráceno je kolem deseti vzrostlých kmenů. Cesta na Mniší tak bude delší dobu uzavřená. I dnes hasiči zasahují nejvíce ve třech nepostiženějších okresech Ostrava, Frýdek-Místek a Nový Jičín.

Stoupající hladina Odry uzavřela i cyklostezku v okolí Ostravy - Nové Vsi.
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

Dnes
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

AZ Consult, spol. s r.o. - 02

od 22 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Trendy Company s.r.o.

od 14 700 Kč/měsíc

Detail

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně

od 62 115 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků