Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vylitá Ostravice uzavřela průjezd přes Havlíčkovo nábřeží. Stále se pátrá po ženě, kterou strhla voda. Hasiči už evidují na 400 výjezdů

Řeka Ostravice se v centru Ostravy vylila z břehů. Městská policie proto uzavřela průjezd přes Havlíčkovo nábřeží. Hasiči mají do nedělního rána na kontě už celkem 400 výjezdů od počátku vytrvalých dešťů. Jeden člověk bohužel zemřel a další se pohřešuje.

Zvýšená hladina Ostravice způsobila uzavření průjezdu přes Havlíčkovo nábřeží v Ostravě. Jak už bývá tradičně zvykem, řeka se vylila a zatopila cestu v úseku mezi lávkou u Loděnice pod hradem a kruhovým objezdem za Karolinou.

Městská policie Ostrava: "V souvislosti s aktuální povodňovou situací v našem městě Vás informujeme o uzavírce ulice Havlíčkovo nábřeží v Moravské Ostravě, která je uzavřena z důvodů rozlití řeky Ostravice na komunikaci. Naši strážníci provádějí v místě odklon dopravy."

Do nedělního rána přibylo hasičům v kraji za 24 hodin 72 nových výjezdů. Celkem jich tak už od počátku vydatných dešťů evidují na 400. 

Marek Gašparín, zastupující mluvčí HZS MSK: "Nejvíce zasaženými oblastmi zůstávají okresy Ostrava, kde bylo 142 událostí, Nový Jičín se 104 událostmi a Frýdek-Místek, kde bylo 95 výjezdů."

Velká voda má první oběť

V sobotu večer přišla smutná zpráva z Osoblažska. V rozvodněná řeka zřejmě strhla dva lidi, jeden z nich nepřežil a po dalším se stále pátrá.

Marek Gašparín, zastupující mluvčí HZS MSK: "Bohužel, v souvislosti s likvidací následků silných dešťů hasiči evidují již první oběť. V obci Vysoká bylo v sobotu podvečer z říčky Osoblaha vytaženo tělo mrtvého muže a po další nezvěstné osobě hasiči ve spolupráci s kolegy z Policie ČR pátrali."
Soňa Štětínská, policejní mluvčí: "Jednalo se o muže staršího 60 let, který v jedné z obcí v této oblasti pobýval. Dle zjištěných informací měla být v jeho přítomnosti také žena, kterou se policistům nepodařilo dohledat. Je předpoklad, že se jedná právě o pohřešovanou osobu, jejíž tělo bylo spatřeno ve vodě. Aktuální situace, zejména silný proud vody, a další okolnosti neumožňují v této chvíli záchranářům realizovat rozsáhlejší pátrací akci. Pátrání tak probíhá vizuálně, přičemž jsme stále v kontaktu s polskými kolegy."

Podle ČTK byl mrtvý muž z Petrovic na Osoblažsku. V souvislosti s avizovanou předpovědí počasí lze očekávat, že zásahová činnost moravskoslezských hasičů související s likvidací následků silných dešťů bude pokračovat i v průběhu následujících dnů.

Na některých přehradách už teče voda přes přelivy

S velkým zájmem sledují lidé v celém regionu vodní toky a přehradní nádrže. Ve velkém počtu se jezdí dívat například na hráz Těrlické přehrady, která už přepouští vodu přes přeliv. Jenže to se nelíbí rybářům, kteří poukazují na to, že jim proud strhává přes přeliv velké množství ryb. Podle nich by měli vodohospodáři odpouštět vodu spíše spodními propustěmi, než přes přeliv.

Povodí Odry situaci na všech tocích v Moravskoslezském kraji sleduje a manipulací na vodních dílech a přehradách průtoky reguluje. Druhý stupeň povodňové aktivity platil v neděli ve 12:00 na tocích Jičínka, Lubina, Polančice a Stonávka. Na dalších 19 toků se drží na prvním stupni.

Témata: povodně 2020
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků