Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tragédie na skalách pod Kružberkem: horolezec nepřežil pád z cvičné skály

Policisté vyšetřují tragickou událost, která se stala na cvičné horolezecké skále nedaleko přehrady Kružberk. Čtyřiačtyřicetiletý muž spadl při výstupu z výšky zhruba 20 metrů i přesto, že byl podle policie jištěn horolezeckým lanem a sedákem.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "K tragické události došlo na cvičné horolezecké skále. Muž (44) při výstupu na horolezeckou skálu se zřítil z výšky přibližně 20 metrů. Lezec byl jištěn horolezeckým lanem a sedákem. Po pádu jeho vážná zranění nebyla slučitelná se životem a na místě zemřel. Okolnostmi a příčinami události se zabývají policisté kriminální služby Územního odboru Opava."

Na místo neprodleně vyrazili i záchranáři. Ještě před jejich příjezdem ale muži pomohli přítomní svědci, kteří začali s resuscitací podle pokynů operátora tísňové linky.

Ladislav Lang, mluvčí ZZS MSK: "Operační středisko ZZS MSK přijalo informaci o pádu lezce z výšky asi dvaceti metrů. Čtyřiačtyřicetiletý muž byl ihned v bezvědomí a svědci na základě instrukcí operátora tísňové linky prováděli velmi kvalitní nepřímou srdeční masáž. Posádky ZZS MSK ihned zahájili rozšířenou resuscitaci s použitím přístrojů, léků a zajištěním dýchacích cest. S ohledem na rozsáhlé poranění v oblasti hrudníku a páteře však oživovací pokusy nebyly úspěšné a zasahující lékař byl nucen konstatovat u muže smrt."

Záchranáři během úterý zasahovali i u dalších pádů z výšky, ty naštěstí nebyly tragické. 

Ladislav Lang, mluvčí ZZS MSK: "Pád desetiletého chlapce ze stromu v Kyjovicích byl operačnímu středisku nahlášen krátce před sedmnáctou hodinou. Po pádu z výšky asi 4 metrů byl krátce v bezvědomí, při příjezdu posádek již komunikoval a udával bolest horní končetiny v oblasti ramene. Záchranáři provedli znehybnění krční páteře, zahájili podávání léků a následně chlapce transportovali v podtlakové matraci do Fakultní nemocnice v Ostravě na urgentní příjem. Po půl šesté večer přijalo operační středisko tísňové volání z Rýmařova. Volající oznamoval pád muže ze žebříku, z výšky necelých tří metrů. Pacient ve věku 52 let byl při vědomí a stěžoval si na bolest hlavy a horní končetiny. Po ošetření hluboké tržné rány na hlavě, znehybnění krční páteře pevným límcem a podání léků byl rovněž v podtlakové matraci převezen na oddělení urgentního příjmu do nemocnice v Krnově."The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

ISS Facility Services s.r.o. - pracoviště Tesco Česká Třebová

od 95 do 100 Kč/hod.

Detail

1.jihomoravská stavební s.r.o. - provozovna

od 30 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

SOLEDO s.r.o. - Alpine pro Outlet

od 18 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků