Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě se demonstrovalo proti koronavirovým opatřením vlády, dav požadoval demisi ministra

Lidé v Moravskoslezském kraji nelibě nesou náhlá protiepidemická opatření. V pondělí v podvečer svůj názor vyjádřili na Masarykově náměstí v Ostravě, kde proběhla mimořádná demonstrace.

Na Masarykově náměstí v Ostravě demonstrovalo bezmála dva tisíce lidí proti koronavirovým opatřením vlády. Ta nečekaně a s okamžitou platností v pátek plošně v celém MS kraji zrušila veškeré akce nad 100 lidí a zavedla povinnost nosit roušky v uzavřených prostorách a ve veřejné dopravě. Navíc omezila i provozní dobu restaurací.

Přemysl Bureš, spoluorganizátor, iniciativa Ostrava nemlčí: “Cílem demonstrace bylo upozornit na chaotické vedení ministerstva zdravotnictví a cílem demonstrace byl nátlak tak, aby Adam Vojtěch podal demisi.”

Na demonstraci nepřijeli jen lidé z MS kraje, ale také třeba z Chebu nebo z Brna.

anketa s účastníky demonstrace: “Najednou je tady celý MS kraj zavřený. Za chvilku to může být klidně Brno, Praha, další kraje, což si samozřejmě nepřeji. Máme tady vládu odborníků a manažerů a přitom to vypadá, jako by to vedli sádroví trpaslíci.”
“Je to pro mě velice důležité, protože to, co se děje tady, to může potkat i nás v Karlovarském kraji. My jsme byli taky hodně dlouhou dobu bráni jako velký ohnisko.”

Na demonstraci organizátoři varovali i před tím, že lidé v karanténě nebudou moci k volbám.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy