Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hořlavinu rozlil v bytě a polil s ní i vstupní dveře, pak byt zapálil. U výslechu přitom řekl, že chtěl příbuzné jen postrašit

Policie zveřejnila podrobnosti z průběhu, který předcházel obrovské tragédii. 54letý muž rozlil hořlavinu v bytě a polil s ní i vstupní dveře. O život přišlo následně 11 lidí. Nejmladšímu dítěti bylo 8 let a nejstaršímu člověku 73 let. Policie už ho obvinila z vraždy i obecného ohrožení. V úterý bude soud rozhodovat o jeho vzetí do vazby.

Všechno udělal úmyslně. 54letého muže v pondělí kriminalisté obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy v souběhu se zvlášť závažným zločinem obecného ohrožení.

Pavla Jiroušková, mluvčí Policie ČR: "Obviněnému je kladeno za vinu, že s rozmyslem si měl opatřit hořlavou látku, kterou měl v panelovém domě v Bohumíně na ulici Nerudova v 11. patře vlít do prostoru bytu a na vstupní dveře. Následně měl látku zapálit a tím došlo k požáru celé bytové jednotky."

Během chvíle se kompletně celý byt ocitl v plamenech. Uvnitř bylo přitom 11 lidí, zrovna tam probíhala rodinná oslava.

Pavla Jiroušková, mluvčí Policie ČR: "Při požáru či v jeho souvislosti došlo k úmrtí 11 osob ve věku od 8 do 73 let."

Dalších 10 lidí utrpělo zranění, včetně zasahujících hasičů a policistů,mezi kterými byla i vážná popálení. Policisté potvrdili, že motivem hrůzného činu byly rodinné spory. Muž přitom u výslechu řekl, že rodinu chtěl původně jen postrašit.

Michal Król, státní zástupce: "K činu se doznal. Vyslovil určitou formu lítosti. Podrobněji se ale nevyjadřoval. Jako motiv uvedl rodinné spory."

Státní zástupce už podal návrh na vzetí muže do vazby. O tom by měl soud rozhodnout v úterý. Zároveň se dá předpokládat, že u soudu bude později státní zástupce požadovat trest nejvyšší, a to doživotí.

Michal Król, státní zástupce: "Vidím dva důvody. Jako hlavní je možný útěk. Obava pramení hlavně z výše trestu, který by v případě odsouzení jistě atakoval horní hranici i výjimečný trest."
Pavla Jiroušková, mluvčí Policie ČR: "Obviněnému muži hrozí trest odnětí svobody ve výši 15 až 20 let, popřípadě výjimečný trest."

Kriminalisté v průběhu ohledání zajistili desítky stop, které budou vyhodnocovat. Ve věci budou přibráni soudní znalci z různých odvětví (např. chemie, genetika).

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy