Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cyklostezka a in-line dráha rozšířily relaxační možnosti v bruntálském parku

Nová cyklostezka a in line dráha slouží zájemcům v Bruntále. Městský park se totiž po mnoha letech dočkal podstatného rozšíření.

Nová cyklostezka v nivě Černého potoka ve směru na Staré Město je více než kilometr dlouhá, tři a půl metru široká, má betonovou obrubu a po celé délce asfaltový povrch. V plánu je také vytvoření travnatého pásu pro běžce, který bude udržován podél vnitřního okruhu cyklostezky.

Anketa, návštěvníci cyklostezky:„Mně se tady jezdí dobře. \jo často. Týdně asi dvakrát.“

„My jsme tady poprvé. Zatím dobrý.“

„Super.“

Petr Rys (STAN), starosta Bruntálu: „Pro město je to velmi pozitivní, protože jsme se dočkali rozšíření cyklostezky v parku, Je tady kilometr nových povrchů, které budou jistě sloužit „inlajnistům“, chodcům, cyklistům. Budou sloužit malým dětem, které se tady budou učit jezdit a kole, budou sloužit všem bruntálským velmi dobře.“

Cyklostezka je propojena se sítí stezek v městském parku, které zde vznikly jako součást velké rekonstrukce a revitalizace městského parku před více než deseti lety.

Hana Šutovská (nez.), místostarostka Bruntálu: „Stezku vnímáme hlavně po mnoha desetiletích jako možnost obrovského rozšíření sportovně-rekreační zóny městského parku.“

Jan Krkoška (ANO), náměstek hejtmana Ms kraje: „Ms kraj vypsal nejmladší dotační titul na podporu cyklostezek. Já se domnívám, že opravdu cyklostezky, které propojují obce, jsou pro relaxaci rodin a je to velmi potřebné, takže tohle je opravdu příjemná a užitečná věc pro všechny obyvatele v Bruntále.

Cyklostezka leží v záplavové zóně Černého potoka a má měkké podloží. Tyto složité podmínky práci stavbařům komplikovaly.

Jiří Hendrych, zástupce realizátora stavby:„Při zemních pracech jsme narazili na jíl s vysokou plasticitou. Tudíž muselo dojít k sanaci podloží.“

Náklady na novou cyklostezku představují částku téměř šest a půl milionů korun bez DPH. Město získalo dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje, jejíž maximální výše je jeden a půl milionu korun. Zbytek hradí ze svého rozpočtu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy