Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novináři z celé republiky se účastnili Press Tripu Euroregionu Praděd

Cestovní ruch zasáhla pandemie koronaviru ze všech oblastí života nejvíce. Cílem radnic i všech, kteří v cestovním ruchu působí, je proto nový rozjezd všech aktivit pro turisty a návštěvníky regionů. Press Trip, pořádaný Euroregionem Praděd je právě cestou k tomuto cíli.

Na území MS kraje se nachází celkem 6 destinačních oblastí. Život i ekonomika v každé z nich závisí mimo jiné i na novém nastartování aktivit v oblasti cestovního ruchu.

Alena Šmigurová, ředitelka Euroregionu Praděd: „Tak dneska pořádáme jednu z několika aktivit našeho akčního plánu,který v rámci našeho destinačního managementu pořádá ER Praděd. Pozvali jsme několik novinářů z celé České republiky, kterým chceme ukázat krásy našeho území, provedli jsme je vlastně jak výškami, to znamená, vzali jsme je na rozhlednu, ale ukázali jsme jim i druhou část našeho regionu, to znamená Slezskou Hartu, prohlídku na lodi.“

Euroregion Praděd připravil pro účastníky Press Tripu poznávací výlet po mnoha zajímavostech Jeseníků aby tím zdůraznil atraktivitu celé této oblasti kraje.

Pavla Müllerová, manažerka turistické oblasti Jeseníky - východ: „Press Trip je koncipován na dva dny, začínalo se ve Vrbně pod Pradědem, začínali jsme ráno o půl desáté, pokračovali jsme do Holčovic do Safari, kde je vlastně muzeum africké, potom dále jsme pokračovali na rozhlednu Na Skalce a dále jsme se přesunuli na Slezskou Hartu a to přímo do Leskovce, kde jsme nastoupili na elektroloď Hartu a hodinku a půl jsme pluli po Hartě, úžasný zážitek, všem doporučuji a potom dále jsme přijeli do Razové, tady jsme se byli podívat u našeho partnera a člena Euroregionu Equirelax Razová. Dále nás čeká program zítra, a to je návštěva Krnova, kam se přesuneme, bude to celé dopoledne, měli bychom navštívit synagogu, radniční věž, kde bychom si měli vyrazit minci, potom bychom se měli vrátit zpátky na infocentrum a zhodnotit vlastně celý Press Trip.

Důležitou pomocí v podobných aktivitách je především podpora Moravskoslezského kraje, který má totožný zájem.

Jan Krkoška (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: „Press Tripy jsou velmi důležité zvlášť v dnešní době, kdy nás zasáhl Covid a všichni víme, že nejvíce zasáhlý byl cestovní ruch. Já věřím tomu, že právě setkání s novináři, kteří můžou šířit povědomí o MS kraji bude to nejlepší pro nás další, řekněme restart toho cestovního ruchu a nějakým způsobem v podstatě cestovní ruch u nás se rozjede.

Pavla Müllerová, Euroregion Praděd: „V rámci akčního plánu, který je vlastně na tento rok a ještě příští dva měsíce, do února, tak je to jenom tento Press Trip ale určitě ho plánujeme i na příští období, protože já jsem přesvědčena, že Press Tripy jsou daleko přínosnější a zajímavější, než dávat například inzerci do časopisů a do novin.“

Na tyto aktivity kraje pak navazují i další kroky, jakými jsou například vstupy zdarma do nejoblíbenějších vybraných památek v celém regionu s cílem přilákat další turisty do Jeseníků.

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava a okolí
Ostrava
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 13 860 do 15 015 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail