Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé nocovali ve frontě na zubaře. V Ostravě - Lhotce přibírali nové pacienty

Asi každý už slyšel, že je nedostatek zubařů. To co se ale dělo v pondělí ráno v Ostravě - Lhotce je neuvěřitelné. V zubní ordinaci Dr. Zoubek přibírali nové pacienty a i když registrace začala až v 7 ráno, někteří pacienti přišli už v neděli a na místě přespali ve spacáku. V řadě pak od rána stálo kolem dvou set lidí.

Tyto záběry jsme natočili v pondělí v devět hodin ráno v Ostravě-Lhotce. Řada před zubní ordinací v té chvíli měřila asi 100 metrů a stále přicházeli další lidé. Registrace nových pacientů začala v 7 ale ti první přišli už v neděli odpoledne a ve Lhotce nocovali ve spacáku. Lidé přijeli z celého kraje.

anketa, pacienti: "Já jsem přišel 4,10 a ta fronta stála až za roh." "My jsme až ze Suchdolu nad Odrou.""První tady byli včera ve 3 odpoledne a když tady přišel včera v 6 odpoledne, byl 29."

Lidé stáli ve frontě aniž by tušili, zda na ně vůbec dojde řada. Lidé se o otevření zubní ordinace dozvěděli většinou z internetu. Jen facebooková skupina hledám zubaře v Ostravě má 4600 členů. Najít dnes v Ostravě zubaře je prý velký problém.

Radomír Otýpka, předseda Stomatologické komory MS kraje: "Podle České stomatologické komory je zubařů dostatek. Chtějí ale pouze do velkých měst, takže třeba v Olomouci a Brně je přezubařováno."

Řešením by prý bylo, kdyby zdravotní pojišťovny začaly zubaře regulovat. Pokud by chtěli smlouvu, museli by na určené místo. Mladí zubaři by měli přebírat ordinace včetně pacientů po lékařích, kteří jdou do důchodu.
Drahoušku, toužím po tobě / divadelní hra

Dnes
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

HILL city s.r.o. - Restaurace U Krbu

od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

PREMIUM BUSINESS s.r.o.- pracoviště Pomněnka Protivín

od 22 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků