Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé nocovali ve frontě na zubaře. V Ostravě - Lhotce přibírali nové pacienty

Asi každý už slyšel, že je nedostatek zubařů. To co se ale dělo v pondělí ráno v Ostravě - Lhotce je neuvěřitelné. V zubní ordinaci Dr. Zoubek přibírali nové pacienty a i když registrace začala až v 7 ráno, někteří pacienti přišli už v neděli a na místě přespali ve spacáku. V řadě pak od rána stálo kolem dvou set lidí.

Tyto záběry jsme natočili v pondělí v devět hodin ráno v Ostravě-Lhotce. Řada před zubní ordinací v té chvíli měřila asi 100 metrů a stále přicházeli další lidé. Registrace nových pacientů začala v 7 ale ti první přišli už v neděli odpoledne a ve Lhotce nocovali ve spacáku. Lidé přijeli z celého kraje.

anketa, pacienti: "Já jsem přišel 4,10 a ta fronta stála až za roh." "My jsme až ze Suchdolu nad Odrou.""První tady byli včera ve 3 odpoledne a když tady přišel včera v 6 odpoledne, byl 29."

Lidé stáli ve frontě aniž by tušili, zda na ně vůbec dojde řada. Lidé se o otevření zubní ordinace dozvěděli většinou z internetu. Jen facebooková skupina hledám zubaře v Ostravě má 4600 členů. Najít dnes v Ostravě zubaře je prý velký problém.

Radomír Otýpka, předseda Stomatologické komory MS kraje: "Podle České stomatologické komory je zubařů dostatek. Chtějí ale pouze do velkých měst, takže třeba v Olomouci a Brně je přezubařováno."

Řešením by prý bylo, kdyby zdravotní pojišťovny začaly zubaře regulovat. Pokud by chtěli smlouvu, museli by na určené místo. Mladí zubaři by měli přebírat ordinace včetně pacientů po lékařích, kteří jdou do důchodu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy