Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilý řidič vjel s dodávkou do náhonu rybníku Nezmar v Dolním Benešově, nadýchal 2,59 promile

Dodávka až po okna ve vodě a v bahně. Takový pohled se naskytl hasičům, kteří přijeli k rybníku Nezmar v Dolním Benešově. Opilý řidič, který později policistům nadýchal 2,59 promile zřejmě nezvládl zatáčku a sjel do náhonu, zraněného ho vytáhli svědci a dodávku pak museli vyprostit hasiči speciální technikou.

VIDEO: HZS MSK

K rybníku Nezmar v Dolním Benešově se v neděli před polednem sjelo postupně pět jednotek hasičů. O samotné nehodě byli informováni po 11. hodině. Do sousedního náhonu totiž sjela dodávka, jejíž řidič byl opilý a nezvládl řízení.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Řidič ročníku 1980 zřejmě nezvládl řízení a v pravotočivé zatáčce vjel s vozidlem do koryta přítoku rybníku. Policisté řidiči na místě provedli orientační dechovou zkoušku, která vykazovala pozitivní výsledek. Muži bylo naměřeno 2,59 promile alkoholu v dechu.

Zraněného řidiče vytáhli ještě před příjezdem hasičů, záchranářů a policistů svědci. Dodávka byla ponořená do vody a bahna až po okna. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Na místo vyjely tři jednotky hasičů ze stanic Opava, Hlučín a Ostrava-Zábřeh s vyprošťovacím speciálem Bizon, automobilovým jeřábem Demag/Terex a mobilní automobilovou dílnou. Společně s nimi ještě dvě dobrovolné jednotky z Hlučína a Dolního Benešova. Do příjezdu speciální techniky z Ostravy drželo havarovanou dodávku nad vodou lano z navijáku hasičské cisterny. Bizon dodávku zachytil lanem ze silného navijáku a automobilový jeřáb vozidlo lehce zvedal nahoru ramenem. Naviják z Bizona pak vytáhl dodávku po mírném svahu z vody."

Hasiči navíc zabránili případné kontaminaci rybníku uniklými provozními kapalinami.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Na odstranění případných nečistot a uniklých provozních kapalin hasiči použili několik kilogramů nasákavého sorbentu. Hrozila totiž kontaminace pstruhových sádek, kam tekla voda z náhonu."

Během tohoto víkendu se tak hasiči v kraji doslova nezastavili.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků