Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Další srážka ve Studénce, osobní vlak tam smetl auto na přejezdu

Osobní auto vjelo do cesty vlaku, který mířil ze Studénky do Bílovce. Nehoda se stala po šesté hodině ranní. Nikdo nebyl zraněn.

Nehoda se stala na nechráněném železničním přejezdu, kde se kříží ulice 2. května a R. Tomáška ve Studénce. Projíždí tudy osobní vlaky na trati Bílovec-Studénka. 

Podle jednoho ze svědků nehody řidič na tamní "stopce" zastavil, rozhlédl se a vjel do kolejiště. Vlaku si prý údajně nevšiml.

Auto skončilo po srážce v příkopu vedle kolejiště. Na místo během pár chvil dorazili hasiči, kteří osobní vůz následně vyprostili.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Řidič (1952) osobního vozidla Ford Focus Combi vjel na koleje, kde vozidlo bylo zachyceno jedním bokem. Po koleji sunuto několik metrů do příkopu. Řidič ve vozidle byl sám, ve vlaku cestovaly tři osoby. Nikomu se nic nestalo, nikdo nebyl zraněn. Provoz na trati Studénka – Bílovec byl přerušen od okamžiku nehody do půl deváté. U řidiče vozidla byly provedeny orientační zkoušky jak na přítomnost alkoholu, tak i na omamné a psychotropní látky a jedy, obě byly negativní. Ve vyšetřování okolností, příčin a zavinění budou policisté dopravního inspektorátu spolupracovat s inspektory drážní inspekce."

Ulice R. Tomáška kromě příjezdové cesty tamních obyvatel slouží také jako komunikace k tamní kovárně, která sídlí v areálu bývalé Vagonky. Nehoda na tomto přejezdu není první. Přejezd není vybaven signalizačním zařízením, to se má v budoucnu změnit v souvislosti s úpravami nedalekého přejezdu na hlavní trati. Na místě mají stát závory a signalizační zabezpečovací zařízení.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků