Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V kraji výrazně stoupají hladiny řek

Několik dní trvající deště opět zvyšují hladiny řek. V moravskoslezském kraji byl třetí povodňový stupeň vyhlášen už na osmi tocích. Podle meteorologů by měl déšť ustávat během čtvrtku.

Voda na některých místech opět vytopila rodinné domy, sklepy a pozemky. Z úterý na středu zasahovali hasiči na území Moravskoslezského kraje u více než 400 událostí. Profesionální i dobrovolné jednotky především čerpaly vodu ze sklepů či z lagun nebo odstraňovaly spadlé stromy.

Jakub Kozák, zastupující mluvčí HZS MSK: Na několika místech v kraji hasiči preventivně staví hráze z pytlů s pískem pro usměrnění přitékající vody. Ve Frýdku-Místku například hasiči uvolnili ucpaný propustek, který zabraňoval odtoku vody z dálnice D56. Mezi nejvíce zasažené okresy patří doposud Opava a Nový Jičín."

Třetí povodňové stupně již byly vyhlášeny na osmi tocích. Nejhorší situace byla především na přítocích Odry a to na Polančici v Polance nad Odrou, na Sezině v Bravanticích nebo na Bílovce ve Velkých Albrechticích.

Šárka Vlčková, mluvčí Povodí Odry: "Situace, která nastala a byly dosaženy na některých místech třetí stupně povodňové aktivity by se měla zklidňovat a očekáváme, že během zítřejšího dne bude kulminovat také Odra v Bohumíně."

Meteorologové očekávají, že déšť bude postupně slábnout, varují ale před sněhem. Na hřebenech hor může napadnout až 15 cm a těžký sníh může lámat stromy.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků