Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novinky ve ski areálech v Jeseníkách: více sněžných děl a rozšířené sjezdovky

V lyžařských areálech v Jeseníkách jsou v plném proudu přípravy na zimní sezónu. Tu loňskou předčasně ukončila pandemie koronaviru a teď hrozí, že zasáhne i začátek té letošní. Přesto přípravy probíhají jakoby se nic nedělo.

Lyžařské areály v Jeseníkách se těší na první sníh, Všechny by chtěly spustit letošní sezónu ještě před Vánocemi. Dělají proto vše, aby byly připraveny. Například na Annabergu v Andělské hoře rozšířili nejen sjezdovku a zasněžovací systém, ale také parkoviště a vybudovali i další sjezdovku.

Josef Novák, Ski areál Annaberg: “Tím, že jsme vlastně hlavně pro rodiny a pro děti, jsme letos rozšířili vlastně dětské hřiště v tom smyslu, že jsme udělali další sjezdovku pro ty děti, asi 200 metrovou s EPV vlekem, kde vlastně už postupují ty děti, které se naučily na tom dětském hřišti.”

Na Kopřivné letos investovali nejen do rozšíření zasněžovacího systému, ale také do zbrusu nové čističky odpadních vod.

Libor Petrů, Ski areál Kopřivná, Malá Morávka: “Chceme mít vždycky záruku toho sněhu tak, abychom sezónu rozjeli před Vánoci, abychom ke konci listopadu začali zasněžovat. Proto jsme koupili další kanón. Momentálně ještě budeme upravovat tu naši šestisedačku, bude se dělat předsezónní servis, kompletní kontrola a další investice, která tady probíhá prakticky, je nová čistící stanice. Chceme být nejmodernější.”

Na novinky se milovníci zimních sportů mohou těšit i v Karlově pod Pradědem.

Bedřich Hrubý, Ski Expres, Karlov Pod Pradědem: “Co se týká sjezdovek, tak se sjezdovky připravily a upravily pro maximální bezpečnost lyžařů. Dále jsme upravili dětskou školku, kterou zvětšujeme, modernizujeme o další pás. Dále jsme připravili prostor pro začínající lyžaře 120 metrovým pásem, který je u lanové dráhy Roháč.”
Anketa s návštěvníky Karlova pod Pradědem: “Moc se těšíme, moc. Lyžujeme i běžkujeme. Máme tady známe, takže rádi sem jezdíme a vracíme se sem.”
“Lyžujeme rádi, na běžky, na sjezdovky, je to tady perfektní. Těšíme se na sníh.”

Ve všech areálech připravují i bufety a restaurace tak, aby v případě, že se neuvolní protiepidemiologická opatření, mohly prodávat přes výdajová okénka.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

FREE JOB s.r.o. Plzeňský kraj

od 15 200 Kč/měsíc

Detail

PEMANOBRA trading s.r.o., Plzeňský kraj

od 15 200 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Zemědělské obchodní družstvo v Herálci

od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků