Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pěší mezi Myslíkem a Kozlovicemi ochrání nový chodník. Ocení ho místní i turisté

Nový chodník spojí Myslík a Kozlovice. Jde o úsek, kde se často stávají dopravní nehody a chodník má zvýšit bezpečnost chodců, kteří jsou na frekventované silnici nuceni chodit po krajnici.

Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovic: “Je to víceméně 800metrový úsek úsek, v podstatě poslední úsek, kolem silnice 3. třídy 4848, kde nemáme v Palkovicích a na Myslíku chodník. Je to velmi exponovaná cesta a opravdu ti občané Myslíku, když jdou do Kozlovic na nákup nebo na autobus, tak je to někdy o život a samozřejmě tlačí na nás, abychom ten chodník tady v co nejrychlejší době realizovali.”
Anketa: “Pocházím z Myslíku a je to obec připojená k Palkovicím a často chodím do Kozlovic, protože tam bydlím a uvítala bych tady chodník. Určitě by to zvýšilo bezpečnost nejenom proto, že máme kočárky.”

Při stavbě chodníků musí projektant vyřešit překonání Myslíkovského potoka.

Ondřej Běloušek, projektant: “Tato stavba má nějaká úskalí, se kterými se ale určitě po dohodě vypořádáme. S ohledem na délku chodníku a jeho převýšení se do jeho těla pokusíme zakomponovat odpočinkovou zónu.”
Radim Bača (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovic: ”Dohodli jsme se víceméně na dvou nebo třech možnostech řešení. Teď samozřejmě bude záležet na penězích a na tom, jak to bude jednodušší. Finančně samozřejmě veškeré chodníky přes Palkovice a Myslík pokrýváme ze Státního fondu dopravní infrastruktury, se kterým se velmi dobře spolupracuje.

Pokud vše půjde dobře, nový chodník by se mohl začít stavět v roce 2023.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy