Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další střet auta a vlaku na Frýdecko-Místecku. Pro řidiče přiletěl vrtulník, těžce zraněna byla i nezletilá dívka

Řidič osobního vozu Škoda vjel v sobotu 21. listopadu pod osobní vlak v Horních Tošanovicích na Frýdecko-Místecku. Nehoda byla nahlášena ve 14:55. Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanice Nošovice a Frýdek-Místek, jednotka dobrovolných hasičů z Nošovic a drážní hasiči ze Správy železnic ze základny v Ostravě.

Nehoda se stala krátce před třetí hodinou odpolední na nechráněném železničním přejezdu. Podle policie řidič zřejmě nerespektoval dopravní značení a vjel do cesty osobnímu vlaku. 

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Došlo ke střetu, při kterém byl těžce zraněn 44letý řidič, kterého museli vyprostit hasiči a byl letecky transportován do nemocnice. Těžké zranění ve vozidle utrpěla také nezletilá spolujezdkyně a zdravotníci ji transportovali do nemocnice.

Zásah nebyl pro složky IZS jednoduchý. 

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Při příjezdu jednotek na místo nehody bylo zjištěno, že došlo k nehodě osobního automobilu s projíždějícím vlakem. Ve vozidle cestovaly dvě osoby, z nichž jedna byla při příjezdu hasičů mimo havarované vozidlo. Druhá osoba zůstala zaklíněna ve vozidle. Hasiči vozidlo a vlak zajistili proti požáru a ihned za pomoci vyprošťovacího hydraulického zařízení zahájili vyproštění zraněné osoby. Po téměř 50 minutách se podařilo osobu vyprostit. Hasiči museli během vyprošťování dokonce odsunout vlakovou soupravu. Na vyproštění se podílely všechny přítomné jednotky." 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Dívka školního věku utrpěla zranění hlavy a zasahující lékaři vyslovili podezření na poranění mozku. Musela být uvedena do umělého spánku, zaintubována a převedena na umělou plicní ventilaci. Po dalších opatřeních v rámci přednemocniční neodkladné péče ji pozemní tým ZZS transportoval do ostravské Fakultní nemocnice. Čtyřiačtyřicetiletý muž byl zaklíněn a hasiči jej přibližně hodinu vyprošťovali. Jeho zranění byla život ohrožující, záchranáři začali postiženého ošetřovat ještě ve vozidle. Pacient byl uložen na scoop nosítka, zajištěn krčním límcem. I u něj bylo nezbytné zajištění dýchacích cest a přístrojového dýchání. Po poskytnutí nezbytné péče posádkou leteckých záchranářů jej vrtulník přepravil rovněž do FN Ostrava.

Ve vlaku, který se s autem srazil, v tu dobu cestovalo 8 osob. Všichni lidé vyvázli bez zranění. Okolnosti nehody prověřují kriminalisté spolu s dopravními policisty.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

JURSTAV JOB s.r.o.001

od 18 500 Kč/měsíc

Detail

Eurotech Třešť s.r.o.

od 30 000 do 34 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany ČR - oddělení všeobecné účtárny Agentury finanční Tábor

od 21 260 do 31 240 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků