Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Druhým rokem v dolech OKD nezemřel žádný horník, přesto riziko nikdo nepodceňuje

Práce v podzemí černouhelných dolů OKD je bezpečnější. Loni a předloni tam nezemřel ani jeden horník. Dříve přitom smrtelný úraz utrpělo i deset havířů za rok a při velkých neštěstích i více.

Dva roky po sobě se v dolech OKD nestal žádný smrtelný úraz. V historii OKD je to vůbec poprvé, když v předchozích letech si rizikové povolání vždy vybralo minimálně jeden hornický život.

Při práci v podzemí není k úrazu nikdy daleko. O to hůř, pokud se stane tragédie.

Úrazům a nehodám se těžební firma snaží předcházet. Příznivý vývoj s sebou nese i postupné omezování těžby a snižování počtu zaměstnanců.

Anketa: horník OKD: “Musíme to zaklepat, aby se zas něco dalšího nestalo. Je to neštěstí, když se něco takového stane. Musí se dávat pozor. Pokud se dává pozor, tak je to o to lehčí.”

Poslední větší tragédií bylo neštěstí při výbuchu metanu v Dole ČSM. V prosinci roku 2018 při něm tehdy zahynulo 13 horníků. Vyšetřování dosud není ukončeno.

Naďa Chattová, mluvčí OKD: “V roce 2019 dostala společnost OKD ocenění Zlatý Permon, které přihlíželo právě k bezpečnosti práce ve společnosti. My jsme velmi rádi, že i v roce 2020, tak jako v roce 2019, jsme nezaznamenali žádný smrtelný úraz. OKD velmi dbá na bezpečnost práce a samozřejmostí jsou také školení našich zaměstnanců.”

I přes útlum těžby pracují v podzemí černouhelných dolů na Karvinsku stovky horníků. Oni i jejich blízcí doufají, že se ze šichty vždy vrátí živí a zdraví.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy