Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O propouštěné horníky a povrchové zaměstnance OKD má zájem osm desítek firem

Na 8 desítek regionálních firem projevilo zájem o zaměstnance společnosti OKD, která v těchto dnech začala propouštět jak povrchové, tak i důlní pracovníky. Čeká je rekvalifikace na nové pozice. Podle celkově odpracované doby budou propuštění pracovníci dostávat státní příspěvek až po dobu 5 let.

Postupné ukončování těžby černého uhlí provází samozřejmě snižování počtu povrchových i důlních zaměstnanců.

Těžbu ukončil i tento Důl Lazy v Orlové. Někteří jeho pracovníci se budou podílet na likvidaci šachty, další našli uplatnění na ostatních činných šachtách a ostatní si musí hledat práci jinde.

Vladislav Müller, důlní elektrikář: "Absolvoval jsem výstup z práce, takže končím na konci ledna a od 1. února jsem nezaměstnaný. 35 let oddělaných na dole. Nabídli mi Novou šichtu, program, který ještě budu absolvovat. Myslím, že práci jako elektrikář, že najdu."
Radka Naňáková, personální ředitelka OKD: “K 1. lednu jsme ze společnosti OKD převedli na státní podnik Diamo 200 zaměstnanců, kteří jsou určení pro útlumové práce. Jedná se o zaměstnance lokality Lazy, Paskov a Frenštát. Dalších 540 zaměstnanců, kteří byli nadbyteční, jsou nyní propouštění. Propouštěcí pohovory probíhají právě tento týden.”

Novou práci pomáhají horníkům najít personalisté OKD. Zaměstnanci společnosti se mohou registrovat v aplikaci Burza práce, ve které je také nabídka volných pracovních míst.

Radka Naňáková, personální ředitelka OKD: “Všem lidem už od loňského roku nabízíme služby Nové šichty, rekvalifikace úřadu práce a v této chvíli víme, že o služby Nové šichty projevilo aktivní zájem více než stovka lidí. Evidujeme zájem zhruba 80 firem z okolí, které nabízejí různé nabídky za účelem uplatnění našich lidí.”
Naďa Chattová, mluvčí OKD: “Jsme rádi, že v této chvíli se už realizují pohovory našich zaměstnanců s novými zaměstnavateli.”

Situaci v OKD dále sledujeme, včetně nabídek práce pracovníkům z dodavatelských firem, na které se kolektivní smlouva OKD nevztahuje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy