Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Parkovací místa v Ostravě-Jihu zabírají i autovraky. Policie řeší desítky případů ročně

Z Ostravy-Jihu každoročně zmizí desítky autovraků. Jen loni policie řešila bezmála 70 případů, kdy majitel vozidla nechal svůj nepojízdný vůz stát na parkovišti a nezajistil jeho ekologickou likvidaci.

Majitelům autovraků se jejich lehkomyslnost může pěkně prodražit. Za to, že je nenechají ekologicky zlikvidovat, jim ve správním řízení nově hrozí pokuta až do výše 100 tisíc korun. . V Ostravě-Jihu nepojízdná auta ročně zabírají desítky parkovacích míst. Radnice to řeší jejich odtahem.

Gabriela Gödelová, mluvčí MP Ostrava: “Samozřejmě vše musí proběhnout poměrně zdlouhavým procesem. Od identifikace vozu, vyhodnocení, zda se jedná opravdu o autovrak, potom po oslovení majitele až po jeho odtažení a odstranění. Jsme rádi, pokud nám lidé dávají podněty k tomu, kde se případně autovraky nachází."

Při odhalování majitelů autovraků odbor dopravy a komunálních služeb spolupracuje s policií.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "V praxi lze za autovrak považovat i vozidlo s půl roku propadlou STK. Strážníci jednak příslušnému úřadu oznamují případy odstavených autovraků na komunikaci a rovněž tomuto úřadu poskytují příslušnou součinnost spočívající v šetření směřujícího k zjištění provozovatele vozidla.”

S odhalování takovýchto vozidel můžete pomoci i vy. Své podněty můžete směřovat přímo na radnici, a to telefonicky i mailem, nebo můžete využít webovou stránku čistota.ovajih.cz.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků