Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

První státní montessori škola v Ostravě? Vzniknout by měla už letos v Porubě

Poruba zřejmě bude mít další prvenství. Chce založit vůbec první státní montessori školu v Ostravě. První děti by měla přivítat už letos v září. Záležet bude na zájmu rodičů.

Montessori pedagogika ve světě úspěšně funguje už více než 100 let. V Česku zapustila své kořeny po sametové revoluci. V Ostravě zatím státní škola s montessori zaměřením není. Změnit to chce porubská radnice.

Martin Tomášek, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: "Pomoz mi, abych to dokázal sám je heslo Marie Montessori, je to i heslem naším."

Radnice chce zatím otevřít jednu třídu s tak zvaným dvojročím, které bude sdružovat první a druhou třídu. Vzniknout by měla na ZŠ Ukrajinská jako větev s prvky montessori pedagogiky už od letošního září.


Martin Tomášek, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: "Podrobnosti se dozví ve škole, na úřadě, nebo z montessori spolku rodičů.".

Právě tento spolek přišel s nápadem založit montessori třídu v Porubě. 

Kristýna Kohůtková, spolek Montessori Poruba: "Vznikl v návaznosti na to, že jsme nechtěli naše děti vozit do jiných městských obvodů a částí města Ostravy, případně jiných měst."


Cílem radnice je, aby ve třídě bylo kolem 16 dětí. Pokud tedy budete mít zájem, měli byste dát vědět co nejdříve.

Martin Tomášek, místostarosta MOb Ostrava-Poruba: "Když nám budou rodiče signalizovat svůj zájem již teď, budeme jenom rádi."

Zápis do montessori třídy je naplánován na 8. dubna v odpoledních hodinách.    

               

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy