Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior express Moravské Ostravy a Přívozu zastavil covid. Opět vyjede už v únoru

Na 140 lidí měsíčně sveze Senior express Moravské Ostravy a Přívozu. Do ulic vyjel v lednu roku 2016 jako jeden z prvních v Ostravě. Od loňského roku ale jeho provoz komplikují vládní opatření spojená s covidem-19.

Do ulic opět vyjede senior express Moravské Ostravy a Přívozu. Ten na delší dobu zastavila pandemie koronaviru, kvůli které nemohl jezdit od března do května a dále pak od poloviny října doteď.

Alena Pataky, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: "Od 2. února začínáme znovu. Samozřejmě, že jsou to služby, které jsou pro seniory vyššího věku, kteří mají zdravotní problémy, potřebují navštívit své lékaře, lékárny, jiná zdravotnická zařízení, případně úřady a hřbitovy."

Senior express mohou využívat lidé ve věku 70 let a více a lidé se zdravotním postižením, kteří mají trvalé bydliště v obvodu. Nárok mají na 3 jízdy za měsíc, přičemž za jednu jízdu se považuje jízda tam i zpět.

Alena Antoszyková, vedoucí odboru sociálních věcí: "Samozřejmě může si vzít senior sebou doprovod a má ty stejné podmínky jako ten senior, eventuálně pokud je to držitel průkazu ZTP, nebo ZTP/P, jede zdarma."

Senior express je nutné si objednat, a to minimálně jeden den a maximálně 4 týdny předem.


Michal Ohnoutek, řidič: "Mi se líbí tato služba. Perfektní, záslužné a baví mě to." 

Kromě pátku Senior express jezdí každý všední den. Veškeré podrobnosti o této zvýhodněné službě se dozvíte na webu radnice.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Mateřská škola Libina, okres Šumperk, příspěvková organizace

od 30 670 Kč/měsíc

Detail

PELLEGRINI - PERSONAL s.r.o. - Plzeňský kraj

od 100 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků