Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Odpadky v Ostravě-Jihu budou vyvážet elektrovozidla. Šetří životní prostředí

Technické služby Ostravy-Jihu rozšíří svůj vozový park. Zatímco radnice jim pořídí velkou dieselovou košovku s lisem, další vozidla získají díky dotaci od Státního fondu životního prostředí. Půjde o elektrovozidla na podporu alternativní dopravy.

Technické služby od nového roku vyvážejí odpadkové koše v celém obvodu. Do té doby měly na starost jen polovinu z nich. Bez dalšího vozidla by ale tento dvojnásobný počet nezvládly. V současné době testují elektrovozidla, která nezatěžují životní prostředí. S košovkami totiž jezdí po chodnících a parcích.

Petra Čadová, řidička: “Máme teď půjčenou druhou elektrokošovku. První byla strašně velká, neohrabaná. Tady ta maličká je dobrá, otočím se na chodníku, dá se to dobře vysypávat.”

Zapůjčené elektrovozidlo se nabíjí 5 hodin a má dojezd 80 kilometrů. Jezdí rychlostí maximálně 52 km za hodinu.

Zatím je tak favoritem.

Marek Čumpelík, technik silniční dopravy TSOJ: “S tou košovkou, která byla minulý měsíc, jsme měli takové problémy dostat se do dvorů, dostat se do takových zákoutí.”

Nové košovky technické služby potřebují hned dvě. Vozidlo, se kterým jezdily dosud už je značně opotřebované a jeho technický stav je za zenitem. Nejen na elektrovozidla, ale mimo jiné i na dobíjecí elektrostanici mají slíbenou dotaci ve výši 820 tisíc korun.

Marek Čumpelík, technik silniční dopravy TSOJ: Máme přislíbenou dotaci na vozidla skupiny N1, pro vozidla skupiny L7, což jsou takové ty motocykly a pro vozidla CNG."

V Ostravě-Jihu je bezmála 600 odpadkových košů, ze kterých se měsíčně vyveze zhruba 8 tun odpadu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy