Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Voják Ronaldo vylákal z ženy téměř milion korun, manželský pár poslal dalšímu vojákovi přes půl milionu

Údajný americký voják z Afghánistánu sliboval na internetu zlaté pruty. Manželský pár z Ostravy mu poslal přes půl milionu korun, na které si sjednal půjčku. Peníze zmizely a zlatých prutů se manželé nedočkali. 69letá žena dopadla ještě hůř, dalšímu vojákovi pod pseudonymem Ronaldo poslala téměř milion korun. Policisté teď po podvodnících pátrají, pokud by se je podařilo najít, hrozí jim až pětileté vězení.

Není to poprvé a zřejmě ani naposledy. Internet je plný podvodníků, kteří jen čekají na svou příležitost. Své o tom ví 69letá žena, která na konci minulého týdne oznámila policii, že se stala zřejmě obětí podvodu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Oznámila, že nalétla zřejmě podvodníkovi „vojákovi“ pod pseudonymem Ronaldo a opakovaně mu poslala peníze na požadovaný účet. Celkem přišla téměř o milion korun. Okolnosti těchto případu nyní kriminalisté prověřují."

Podobně dokázal oklamat další údajně americký voják z Afghánistánu manželský pár. Žena ročníku 1964 a o tři roky starší muž s ním komunikovali od poloviny loňského roku. Přes sociální síť navázal kontakt nejprve se ženou.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Na ženu zřejmě zapůsobil legendou, že je sám na výchovu syna, pro kterého potřebuje peníze a k tomu nemá ani ženu. Požádal ji opakovaně o větší obnos peněz, aby mohl se svou profesí skončit a vrátit se domů za svým synem."

Jako odměnu ženě slíbil "zlaté pruty". Ta si proto vzala u banky půjčku přes 200 tisíc korun a společně s manželem mu peníze poslali. Voják měl ale větší nároky a potřeboval peněz víc. Do banky tak zamířil i manžel, který si vzal půjčku dalších 300 tisíc korun.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Poslední komunikace mezi vojákem a podvedenou ženou byla, že platby došly a už je na cestě do ČR i se zlatými pruty, ale bohužel ho měli zastavit v jiné zemi. Do dnešního dne se manželé nedočkali ani vrácení peněz, ani zlatých prutů, proto se rozhodli věc oznámit na policii."

Podobných případů bohužel v poslední době přibývá. Policisté proto apelují na veřejnost, aby byla při komunikaci s cizími lidmi velmi opatrná. Jejich příběhy jsou totiž často jako přes kopírák.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Neznámá osoba přes sociální síť vyvolává u svých obětí soucit a lítost, vytvoří si důvěru a následně se snaží vylákat peníze. Je to velmi dobrý manipulátor, který dokáže oběti přesvědčit o dostat je na svou stranu."

Podvedeným později bohužel zůstanou jen oči pro pláč a často velké finanční problémy, do kterých se mohou dostat i kvůli půjčkám.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy