Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kvůli hazardu vykrádal rodinné domy, majitelům chce poslat omluvný dopis

Kriminalisté obvinili 46letého muže, který má na svědomí až 11 vloupání do rodinných domů na území Frýdecko-Místecka. Oznámila to policejní mluvčí Karolína Bělunková s tím, že muž se poškozeným chce omluvit dopisem.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "První vloupání měl provést na konci měsíce července loňského roku v okrajové části Frýdku-Místku. K samotné krádeži ale nedošlo, po tom, co měl vniknout do rodinného domu, zde totiž narazil na nájemníka a ihned z domu utekl. Bohužel při dalším vloupání byl již úspěšnější, z celkem 10 rodinných domů si měl odnést věci za více jak 236.000,-Kč. Krást měl většinou věci, které se z domů daly lehce odnést. Z převážné většiny se tedy jednalo o šperky, drobnou elektroniku a finanční hotovost, odnést si měl například také osobní doklady a v několika případech i alkohol." 

Muž se policistům přiznal a jako důvod nebo motiv svého jednání sdělil, že byl v tíživé životní situaci a také hrál hazardní hry. Většinu peněz z krádeží prohrál, zbytek podle policie použil pro své potřeby a pro svou rodinu. Část ukradené elektroniky si ale nechal a používal ji. 

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Věci, které se obviněnému muži nepodařilo zpeněžit, nebo si je naopak ponechal, policistům dobrovolně vydal. Nad svými činy projevil nejen lítost, dokonce ve své výpovědi uvedl, že hodlá všem poškozeným zaslat omluvný dopis a veškerou škodu se bude snažit uhradit."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy