Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Brífink po jednání Krizového štábu Moravskoslezského kraje - 8. 2. 2021

Trend mírného poklesu nakažených, zlepšující se situace ve zdravotnictví nebo dodávky vakcín - to jsou témata, která padla na pravidelném brífinku po jednání Krizového štábu Moravskoslezského kraje. Opět jej komentoval hejtman Ivo Vondrák (ANO).

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: ""Zatím stále platí ten trend mírného poklesu. Zatím, na rozdíl od jiných krajů, se to nezastavilo, skutečně pořád to klesá. Dokonce z tohoto pohledu to vypadá, že jsme jedni z nejlepších v České republice, i z pohledu přepočtu na 100 tisíc obyvatel. Pevně věříme, že se to nezlomí."

Hejtman zmínil i britskou mutaci koronaviru, v kraji je podle něj zatím 182 suspektních případů. Vysoce pravděpodobné případy se kvůli složitému sekvenování považují za potvrzené. V Moravskoslezském kraji jsou podle hejtmana schopny identifikovat tyto mutace tři laboratoře - FNO, Státní zdravotní ústav Ostrava a v laboratoři společnosti AGEL.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: "Z pohledu zdravotníků je situace výrazně lepší. Je zcela evidentně vidět, že vakcinace pomáhá. Máme nemocných 36 lékařů a 352 zdravotníků nelékařské povahy."

Na brífinku padla také možnost, že pokud se celková situace dále zlepší, bylo by možné přijmout do péče pacienty z jiných regionů, pokud by to byla potřeba.

Dodávky vakcín jsou aktuálně podle hejtmana jediným důvodem toho, proč kraj nemůže ve větší míře využívat vysokokapacitní očkovací centrum na Černé louce. Bylo by ale možné využít jeho část v pilotním režimu.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: "Ten hlavní tlak nastane, když vakcín bude dostatek a ve velké míře. My jsme připraveni na kapacitu asi až 235 tisíc očkovaných za měsíc."

Kraj chce část očkovacího centra otevřít ještě do konce února, v březnu by pak měl být výraznější nárůst dodávky dalších vakcín.

Další informace v záznamu brífinku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy