Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tibetská vlajka před krajským úřadem opět zavlaje, už počtvrté v řadě

Moravskoslezský kraj se i letos připojí ke kampani Vlajka pro Tibet. Rozhodli o tom krajští radní. Vlajka bude vlát před krajským úřadem na ulici 28. října 117 v Ostravě ve středu 10. března, kdy je výročí Tibetského národního povstání. Informovala o tom mluvčí krajského úřadu Nikola Birklenová.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: „Vlajka pro Tibet je symbolem svobody a demokracie. Je to kampaň, která upozorňuje na porušování lidských práv a omezování svobody. A to nejen v Tibetu. Stačí se podívat například na aktuální situaci v Bělorusku, které je od nás jen několik stovek kilometrů. Od loňska byly kvůli svému svobodnému názoru zatčeny tisícovky demonstrantů, stovky jich byly zraněny, desítky lidí se pohřešují, protesty si vyžádaly také lidské životy. A to jsme, prosím, stále v Evropě. Vyvěšením tibetské vlajky chceme vyjádřit symbolickou podporu všem lidem, kteří nežijí ve svobodné společnosti a také náš nesouhlas s bezprávím a šlapáním po demokracii."

Vlajka pro Tibet je každoroční mezinárodní kampaň konaná na výročí Tibetského národního povstání, které bylo v roce 1959 potlačeno čínskými vojáky a při kterém zahynulo nejméně 80 tisíc Tibeťanů. Akce vznikla v západní Evropě v polovině devadesátých let minulého století a v roce 1996 se k ní přidala i Česká republika.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: "Ke kampani se každoročně připojuje více a více krajů, obcí, univerzit a dalších organizací, v minulém roce jich bylo už 844. Tibetská vlajka vloni vlála také před úřady Jihomoravského, Královehradeckého, Libereckého, Pardubického a Zlínského kraje. A jsem rád, že po deseti letech byla vyvěšena i před radnicí statutárního města Ostravy."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy