Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Startuje další nákladní linka do Číny, na ostravské letiště bude létat společnost Maleth Aero

Letecká společnost Maleth Aero a letiště Leoše Janáčka spouští další nákladní linku do Číny. Cargo spoj bude létat 2-3x týdně. Provoz linky byl zahájen sobotním příletem Airbusu A330-200 na mošnovské letiště.

Trvalé cargo linky společností DHL a UPS, dále pravidelné cargo chartery Uzbekistan Airway a teď nově i linka Maleth Aero. To je aktuální cargo portfolio, kterým se může chlubit Letiště Leoše Janáčka Ostrava. K trvalým cargo linkám DHL a UPS a pravidelným charterům Uzbekistan Airways se tak přidaly další nákladní lety do Číny a zpět.

Jaromír Radkovský, generální ředitel Letiště Ostrava, a.s.: „Již dříve jsme avizovali, že kromě rozvoje pasažérské dopravy je pro nás vysokou prioritou rozvoj leteckého carga. Společně s nárůstem odbaveného nákladu a nových leteckých cargo spojení plánujeme výstavbu nového zázemí pro další rozvoj nákladní dopravy na našem letišti."

Ve znamení nákladní dopravy byl pro ostravské letiště i loňský rok, který byl rekordní v objemu přepraveného nákladu. 

Jaromír Radkovský, generální ředitel Letiště Ostrava, a.s.: "Dobře nastavená strategie v tomto segmentu a přilákání nových partnerů mělo za výsledek 70% nárůst přepraveného carga. Nová linka do Číny s Maleth Aero přispěje k dalšímu růstu odbaveného leteckého nákladu v tomto roce."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy