Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z ostravského letiště v Mošnově se bude létat do Kyjeva. Letenky jsou v prodeji za asi 680 korun

Z Letiště Leoše Janáčka Ostrava přišla další dobrá zpráva. Po spojení do Prahy a Varšavy z něj začne létat další pravidelná linka. Tentokrát na Ukrajinu do Kyjeva.

Letiště Leoše Janáčka Ostrava připravuje spuštění další pravidelné linky. O konce dubna se začne létat  na Ukrajinu do Kyjeva. Postará se o to ukrajinská nízkonákladová letecká společnost SkyUP Airlines. 

Jaromír Radkovský, ředitel letiště Leoše Janáčka Ostrava: "Linka by měla umožnit občanům MS kraje objevovat krásy Ukrajiny a v návaznosti na další lety i zemí bývalého Sovětského svazu a opačně očekáváme, že to bude služba pro zaměstnavatele v regionu."

Na lince se budou střídat letouny Boeing B737-800 a Boeing B737-700 s kapacitou 189 a 149 míst. Jednosměrné letenky jsou v prodeji za cenu od 26 eur tedy za zhruba 680 korun. 

Radek Podstawka, náměstek hejtmana MS kraje: „Mošnovskému letišti se daří pozvolna posilovat osobní přepravu. Nové letecké spojení bude provozovat společnost SkyUP Airlines třikrát týdně, a to každé pondělí, středu a pátek. Letecká doprava se bude s dopady koronavirové krize vyrovnávat ještě dlouho, o to více mě těší tento krok, který zintenzivní spojení Moravskoslezského kraje se zbytkem světa. Věřím, že si nová linka najde své cestující.“

Z ostravského letiště v současnosti létají pravidelné osobní linky do Prahy a Varšavy, které provozuje polská společnost LOT Polish Airlines. Na mošnovském letišti se také velmi daří nákladní dopravě a jeho vedení věří, že brzy začnou fungovat také charterové lety do dovolenkových destinací. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy