Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Divoká noční honička skončila až u přejezdu ve Studénce, policie pronásledovala řidiče pod vlivem drog a se zákazem řízení

Divokou honičku mají za sebou policisté, kteří ve čtvrtek 25. února ve večerních hodinách pronásledovali Škodu Superb. Řidiče, který jim je díky osobní znalosti nechvalně známý, zaznamenali v části ulice Rudná v Ostravě.

Policisté se rozhodli vůz zkontrolovat, vše totiž nasvědčovalo tomu, že za volantem sedí muž se zákazem řízení. Řidič ale na policejní znamení a majáky nereagoval a začal ujíždět. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Pronásledování trvalo několik minut, řidič jel velmi agresivním způsobem jízdy, během které opakovaně ohrozil život a zdraví účastníků silničního provozu."

Vůz stíhalo souběžně několik policejních aut. K dopadení řidiče pomohla mimo jiné i náhoda. Na známém železničním přejezdu totiž v době, kdy k němu řidič na útěku mířil, svítilo signalizační světlo a závory byly spuštěny. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Řidič odbočil do slepé ulice, poblíž vlakového nádraží ve Studénce. Tam už policisté nebezpečné pronásledování ukončili a řidiče zadrželi."

Policisté brzy poté zjistili, že za volantem vozidla seděl muž (ročník 1972), který má vyslovený platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Podle informací TV Polar byl za volantem při jízdě přistižen už několikrát v rozmezí jednoho týdne. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Policisté muže vyzvali k podrobení se orientační zkouše na přítomnost návykových látek v těle, která vyšla s pozitivním výsledkem na skupinu amfetaminu. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla s negativním výsledkem. V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. A mimo jiné se také bude zpovídat za neuposlechnutí výzvy správnímu orgánu."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy