Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé využili poslední den svobodného pohybu k výletům, v hojném počtu navštívili také Pustevny

Neděli pojali lidé jako poslední den svobodného pohybu. Někteří proto vyrazili tam, kam se minimálně tři týdny nepodívají. S kamerou jsem se byli podívat na beskydských Pustevnách, kterými prochází hranice Moravskoslezského a Zlínského kraje.

Zákaz opouštění své obce nebo města přinesl řadu kuriozních situací. Lidé často vůbec netuší, kde se územní hranice nacházejí. Dodržovat je přitom musí při procházkách nejen v zastavěných oblastech, ale i na horách.

Podle aktuálních vládních nařízení mohou na Pustevny pouze lidé z Trojanovic nebo Prostřední Bečvy. Ani oni ale nemohou přejít silnici, protože by překročili zakázanou hranici nejen své obce, ale také okresu a kraje.

Anketa: “Já si myslím, že ta nařízení jsou asi správná, protože ty počty nakažených narůstají pořád a bylo by dobré, kdybychom ty tři týdny vydrželi a uvidí se, co bude dál."
Anketa: “Jsme z jiného okresu, tak jsme si udělali výlet. Možná poslední na dlouhou dobu." Co na ta vládní opatření říkáte? "No nic moc teda. Vůbec se mi to nelíbí.”
Anketa: “Já jsem z Olomouce, takže to asi teď nebude možné, protože je to zavření. Ale užíváme si poslední víkend. Pokud je to takhle špatné, tak to chápu, ale ta předešlá si myslím, že po roce jsme tam, kde jsme. Není to úplně ideální. Těžko říct, co je špatně.”
Anketa: “Určitě to chápu, ale štve mě to. Zase se nikam nedostaneme.”

Podle některých lidí třítýdenní omezení pohybu očekávaný výsledek nepřinese a obávají se, že bude prodlouženo. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy