Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zemřel legendární hudebník, frontman kapely Citron, vizionář a podnikatel Radim Pařízek

Nikdo to nečekal, ale svět se někdy zastaví. Dne 2. 3. 2021 v 18.45 náhle odešel velký člověk, lídr, hudebník a vizionář RNDr. Radim Pařízek. Podlehl komplikacím spojeným s nedávnou operací. Informoval o tom jeho dlouholetý kolega Roman Jeřábek z mediální skupiny Pohoda.

Radim Pařízek byl mužem s mimořádně širokým profesním i osobním záběrem zájmů. Jako hudebník a lídr rockové legendy Citron dobyl nejvyšší mety. Legendární metalová kapela pod jeho taktovkou absolvovala úspěšné turné po Evropě i Spojených státech, prodala více než 1 milion desek a v roce 1987 získala Zlatého slavíka. 

Roman Jeřábek, mediální skupina Pohoda: "Radimovo metalové srdce tepe dále. Neméně úspěšný byl též v oblasti mediálního podnikání, jíž se věnoval od roku 1998, kdy založil Radio Čas, jednu z nejposlouchanějších stanic na Moravě a ve Slezsku. Čas samozřejmě pokračuje dál, stejně jako všechny jeho další mediální a telekomunikační aktivity včetně multiplexů. Věříme, že pod jeho patronátem bude jeho byznys i nadále vzkvétat. Úspěchy slavil krom dalšího i na poli závodního jachtingu, kde získal řadu cenných kovů i na mezinárodní scéně. Radim se k životu vždy stavěl čelem a nikdy se nezastavil před žádnou překážkou. Žádná meta pro něj nebyla nedosažitelná. Zůstává s námi dál."

Radim Pařízek založil také nahrávací studio Citron, ve kterém nahrála svá alba řada významných kapel a hudebníků. V médiích podnikal od roku 1998, Kromě Radia Čas, které patří mezi nejposlouchanější stanice na Moravě a ve Slezsku, založil rockové Radio Čas Rock i síť rádia Dálnice, které vysílá dopravní informace z dálnic po celém Česku. Postupem času rozjel i televizní stanice Relax a Rebel. Doslova kompletně vystavěl také digitální síť multiplexů 4, 7 a 24. Prostřednictvím jeho sítě vysílá po celé republice řada televizních stanic. Stejně tak je do ní zapojeno i vysílání televize Polar.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy