Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Adopcí zvířátka přispějete jemu i stanici přírodovědců Střediska volného času

Adoptovali byste si králíka, morče, potkana, osmáka, činčilu, užovku červenou nebo také krajtu královskou, vodní želvu či gekončíka nočního? Máte možnost. Bruntálské středisko volného času tato zvířata k adopci nabízí.

O adopci zvířat po vzoru zoologických zahrad uvažovali v bruntálském středisku volného času už delší dobu. V době kovidové pandemie dotáhli myšlenku do konce.

Marcela Rozprýmová, SVČ Bruntál: „Výběr je veliký. Navíc každé zvíře si může adoptovat klidně i více lidí. Já spoléhám na to, že teď se to trošku rozběhne. Můžete nám přispět na chov zvířat, budete tam mít cedulku, na webu bude napsané vaše jméno a vlastně přispějete na lepší život těch zvířat, která my tady chováme.“

Důležitým impulsem k zahájení adopce zvířat byla také určitá finanční tíseň, do které se středisko volného času dostalo. Chybějí totiž peníze ze zápisného do zájmových kroužků.

Marcela Rozprýmová, SVČ Bruntál: „Kroužky nejsou, takže my jsme museli řešit alternativy. Tohle je vlastně alternativa zápisného. Veškeré peníze, které od vás dostaneme, použijeme na chov těch zvířat."

Bude se jednat třeba o krmivo, nová bidýlka, lepší vybavení klecí, domečky, prolézačky a mimo dalšího i o žárovky s UV zářením do terárií pro chov hadů. Adopce přinese všem hlavně dobrý pocit.

Terezka, členka kroužku: „Moje nejoblíbenější zvíře je činčila Julinka. Chtěla bych si adoprovat činčilu. Tato činčila se nalezla u popelnice a dovezli nám ji městští policisté.“

Jana Franková, ředitelka SVČ Bruntál: „I teď v době nouzového stavu pořád funguje, protože zvířátka potřebují jíst, potřebují pít, takže je to fajn a máme i pro veřejnost nějaké akce, takže se i veřejnost zúčastňuje třeba formou soutěží.“

Marcela Rozprýmová: „Pokud děti adoptují zvíře, tak potom dostanou dvě až pět vstupenek na přírodovědné akce, které pořádáme a pak se samozřejmě můžou na zvířátko přijít podívat mimo akce SVČ nebo mimo kroužky a můžou se se zvířaty vyfotit, pokud to jenom trochu půjde.“

Případný zisk z adopce zvířat ani v optimálním případě nepokryje celkové náklady na jejich chov, mohl by ale ve složité situaci výrazně pomoci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy