Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Brífink po jednání Krizového štábu Moravskoslezského kraje - 8. 3. 2021

"Situace není taková jako v jiných krajích, kde zdravotnictví kolabuje. U nás zatím držíme "hlavu nad vodou" a stále ještě dýcháme relativně čerstvý vzduch," řekl na pravidelném brífinku po jednání Krizového štábu Moravskoslezského kraje hejtman Ivo Vondrák.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: "Asi jste zaznamenali, že dochází k jakési stagnaci. Já zatím nemám tu odvahu říct, že ke snižování, protože to si možná budeme muset ještě chvilku počkat. Nicméně vypadá to tak, že se mírně snižuje virová zátěž v čase. Tomu odpovídá i koeficient R, který je v našem kraji 0,99.

Nemocnice v kraji jsou podle hejtmana Vondráka téměř na své mezi možností, které mají. K dispozici mají jen jednotky lůžek. Hejtman také řekl, že Fakultní nemocnice Ostrava bude provádět reprofilaci lůžek tak, aby byly neustále alespoň dvě desítky lůžek JIP k dispozici.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: "Stále kontinuálně narůstá zatížení našich nemocnic, zejména v oblasti lůžek JIP, což je nepříjemná věc. S nimi se dá hýbat jen opatrně a se zřetelem na to, že tato lůžka musí být připravena i pro ty další, kteří onemocní i jinou chorobou než Covid-19."

Moravskoslezský patří k regionům, které o víkendu nejvíce zrychlily očkování. Situace se zlepšila po spuštění vysokokapacitního očkovacího centra v Ostravě a také díky startu očkování u praktických lékařů, vakcínou AstraZeneca. 

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: "Já bych jim za to chtěl poděkovat, protože se k tomu skutečně přihlásili. Řada z nich tak, že očkují i přes víkend a je to na tom očkování vidět. Razantně nám nastoupila efektivita očkování. Dnes máme AstryZenecy proočkováno téměř 28 procent, u Moderny je to 82 procent a u Pfizier/BioNTech je to téměř 93 procent. Je vidět, že efektivita očkování výrazně narostla s tím, jak se vyřešily některé z těch problémů, které jsme měli."

Moravskoslezský kraj rozváží vakcíny do všech okresů procentuálně podle počtu obyvatel, kteří tam žijí.

Více informací v záznamu brífinku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy