Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Také záchranáři v Moravskoslezském kraji jedou na plno, množství pacientů s Covid-19 přibývá

Deseti až patnácti procentní nárůsty výjezdů během čtyřiadvacet hodin zaznamenávají zdravotničtí záchranáři Moravskoslezského kraje během posledních dnů. Zvýšená výjezdová činnost podle mluvčího ZZS MSK Lukáše Humpla souvisí i s množstvím pacientů, které posádky ošetřují s již diagnostikovaným onemocněním Covid-19.

Běžný průměr činí zhruba 350 výjezdů během čtyřiadvaceti hodin. Za poslední dny posádky záchranářů v Moravskoslezském kraji vyjíždějí 380 až 400 krát denně. 

Lukáš Humpl, mluvčí Zdravotnické záchranné služby MSK: "Ze zmíněného množství řešených událostí jde denně o pět desítek pacientů, k nimž posádky ZZS MSK vyjíždějí již jako ke Covid pozitivním, především z důvodu zhoršení jejich zdravotního stavu. Každý takový pacient přitom znamená mnohem delší dobu zásahu, protože je nezbytná následná dekontaminace posádky i zásahového vozidla."

Přítomnost záchranářů je nově nutná i při transportech Covid pacientů z jiných krajů. Jde o tzv. asistenční zásahy. Pacienti jsou při nich transportováni z heliportu, od vrtulníku do cílového zdravotnického zařízení. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Provoz ZZS je zvýšen také z důvodu mezi nemocničních transportů v rámci Moravskoslezského kraje, stejně jako přepravou nemocných po zlepšení zdravotního stavu z nemocnic v MSK do zařízení v jejich domovských krajích. Z důvodu zvýšeného počtu tzv. sekundárních transportů byl provoz v Ostravě posílen o posádku určenou právě pro tyto účely. Aktuálně jsou k dispozici navíc využívány také čtyři pohotovostní týmy specificky určené pro zásahy u Covid pozitivních pacientů."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy