Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči zachránili v Třinci seniora, kterému hořel gril. Na ubytovně v Ostravě pak vzplála lednice

Tři zranění a 50 evakuovaných. Taková je bilance dvou pondělních požárů v Ostravě a Třinci. V obou případech hořely kuchyňské spotřebiče. Předběžná škoda byla odhadnuta dohromady na 200 tisíc korun. Příčiny požárů jsou v šetření.

V prvním případě hořel kontaktní gril v kuchyni přízemního bytu na třineckém Náměstí Míru. Požár byl ohlášen po 18. hodině a na místo vyrazily tři jednotky hasičů, profesionálové z Třince a dvě dobrovolné jednotky ze stanic Třinec-Guty a Bystřice.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči zachránili zraněného seniora, nadýchaného kouřem a ožehlého na obličeji ohněm. Z domu bylo evakuováno 10 osob. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za sedm minut, uhašeno měli za další čtvrthodinu, pak byt odvětrávali přetlakovým ventilátorem."

Krátce po čtvrt na deset večer pak vyjížděli hasiči k podobnému požáru i do Výstavní ulice v Ostravě.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hořelo v pokoji ubytovny ve 4. patře, kde byla velká lednice postavena. Z domu bylo evakuováno 40 osob, včetně dvou mužů, kteří se nadýchali kouře. Zasahující jednotka ze stanice Fifejdy měla uhašeno za půl hodiny."

Předběžná škoda u každého požáru byla odhadnuta vždy na 100 tisíc korun, okolnosti vzniku obou událostí jsou zatím v šetření.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy