Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Luxusní sporťák na odpis. Řidič Porsche GT2 havaroval na Plzeňské v Ostravě, spolujezdce z auta museli vyprostit hasiči

Hasiči, záchranáři i policisté v pátek 12. března 2021 v noci zasahovali u dopravní nehody sportovního automobilu Porsche GT2 v Plzeňské ulici v Ostravě. Nehoda byla nahlášena těsně před třiadvacátou hodinou.

video: HZS MSK

Luxusní sportovní vůz řídil 32letý muž. Během jízdy na Plzeňské ulici na úrovni tramvajové zastávku dostal smyk, vyjel mimo silnici a narazil do zábradlí a do sloupu veřejného osvětlení. Na místo vyrazili záchranáři, policisté i profesionální hasiči ze stanice v Ostravě-Zábřehu. Po celou dobu jejich zásahu byla část silnice zcela uzavřena.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Ve vozidle cestovali dva lidé, oba utrpěli zranění. Jednoho z nich museli hasiči vyprostit - bez použití hydraulických nástrojů mu uvolnili zaklíněnou nohu a pomohli mu opatrně ven. Do příjezdu druhé sanitky se o zraněného řidiče postarali hasiči, azyl mu poskytli ve svém zásahovém automobilu." 

O rok starší spolujezdec řidiče utrpěl podle policejní mluvčí těžké zranění. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR: "Policisté provedli na místě fotografickou a topografickou dokumentaci. V souvislosti s šetřením nehody byl v místě - po dobu nezbytně nutnou - zastaven provoz, policisté usměrňovali dopravu. Výsledek provedené orientační dechové zkoušky byl u řidiče negativní. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na půl milionu korun. Ostravští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Pokračují v prověřování okolností celé události. Vzhledem k době a místu nehody zjišťují rovněž informace související s krizovým opatřením v oblasti pohybu osob."

Hasiči na místě sorbentem zlikvidovali uniklé provozní kapaliny, na vozidle také provedli protipožární opatření. 

Policie se obrací na případné svědky nehody nebo projíždějící řidiče. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR: "Kriminalisté se obrací na řidiče (osádky) vozidel projíždějících po ulici Plzeňské (ve směru od Hrabůvky k Mariánským Horám) v Ostravě, kteří mohli včera od cca 23:15 do 23:35 hodin v prostoru tramvajové zastávky „Dolní“ nehodový děj vidět nebo mají k dispozici záběry z kamer ve vozidle děj zachycující, nechť kontaktují policisty na bezplatné lince 158. Svědectvím by mohli přispět také cestující případně tou dobou a místem projíždějící tramvaje. Informace je možné sdělit rovněž policistům na nejbližší policejní služebně."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy