Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž svého psa spoutal lankem, údajně ho nechtěl uvazovat na řetěz. Vystrašený pes strážníky dovedl k majiteli

Strážníci Městské policie Ostrava se v průběhu týdne setkali s týráním psa v Muglinově. Dostali oznámení, že v jedné z kolonií se potuluje pes, který má svázané přední tlapky.

video: MP Ostrava

Po příjezdu na místo strážníci narazili na křížence střední velikosti, černé barvy. Pes kvůli svázaným tlapkám poskakoval a byl bázlivý.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Bližším pohledem strážníci zjistili, že pejsek má na obou předních tlapkách stahovací pásky, které jsou k sobě připevněny lankem v délce asi 25 cm. I přes snahu strážníků nalákat pejska na piškoty a pomoci mu tak z jeho „pout“, se jim to nepodařilo. Na místo byl proto přivolán pracovník odchytové služby. Než však dorazil na místo, pejsek se dal do pohybu."

Pes se po chvíli zastavil u branky a poté, co ji strážníci otevřeli, zmizel v zahradě. Ukázalo se, že jde o místo, kde bydlí jeho majitel. 63letý muž se strážníkům přiznal, že pes je jeho a protože jej nechtěl uvazovat, svázal mu tlapky. Pes totiž často utíkal.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Důvodem způsobu jeho svázání bylo to, že jeho pes měl neustále utíkat z pozemku. Protože jej nechtěl přivázat na řetěz, zvolil raději variantu spoutání předních tlapek. Přivolaná hlídka Policie České republiky přezkoumala jednání majitele psa. Vzhledem ke skutečnosti, že se nejednalo o trestný čin, majitel psa se bude ze svérázného způsobu péče o psa zpovídat u příslušného správního orgánu.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Z aktuálních zjištění z místa bylo zjištěno, že majitel psa zřejmě znovu spoutal přední nohy pejskovi a znemožnil mu tak volný pohyb. Pes byl nalezen na ulici s krvavým poraněním předních tlapek. Vzhledem k situaci byla na místo přizvána opět Policie České republiky, která si celou věc převzala. Pejsek byl odchycen a v současné chvíli je umístěn v ostravském útulku."

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy