Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MSK – západ je společnou iniciativou starostů největších měst západní části kraje

Starostové měst a obcí v západní části Moravskoslezského kraje se rozhodli spojit síly při prosazování zájmů své oblasti. Vytvořili neformální iniciativu nazvanou MSK – západ a chtějí jednotně vystupovat za zájmy obyvatel regionu.

Iniciativa Moravskoslezský kraj - západ je prozatím vymezena městy Bruntál, Krnov, Rýmařov, Vrbno pod Pradědem, Horní Benešov, Město Albrechtice, Opava. Do neformálního sdružení se zapojil také senátor Ladislav Václavec a někteří další politici.

Petr Rys (STAN), starosta Bruntálu: „Našim cílem je, abychom vystupovali pokud možno jednotně za celé území, protože území bývalého okresu Bruntál a části Opavy dohromady čítá cirka 150 tisíc lidí.“

Dlouhodobým cílem iniciativy je pozvednout význam západní části kraje, která je dlouhodobě znevýhodněná polohou i historickým vývojem.

Ladislav Václavec (ANO), senátor: „Tak já vidím obrovský přínos, protože je to sice neformální seskupení, velký význam je v tom, že jsme schopni pomoci malým obcím i s tím, že jim pomůžeme s projekty, budeme ty projekty centralizovat.“

Luděk Šimko (nez.), starosta Rýmařova: “To sdružení měst pro město Rýmařov přináší, hlavně je teďka otevřená otázka ohledně odpadů.”

Petr Rys (STAN), starosta Bruntálu: „Jedná se o elektrifikaci železniční trati Olomouc – Bruntál – Opava. Jedná se o dopadu nízkouhlíkové ekonomiky, jedná se samozřejmě o řešení zaměstnanosti.”

Poslední videokonference iniciativy MSK – západ, měla na programu transformační plán kraje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy