Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kriminalisté obvinili podvodníka, který přetáčel stav tachometrů a auta prodával, některá stočil i o 250.000 kilometrů

Policisté zahájili trestní stíhání 30letého muže, který je podezřelý ze spáchání podvodů. V rámci své živnosti vykupoval a prodával auta, převážně přes internet. Postupně se ale přišlo na to, že jeho vozy mají "přetočený" tachometr.

Muž začal se svou živností v jednom z autobazarů v Ostravě. Poté své podnikání obsluhoval z domu. Se zájemci o auto se spojil telefonicky, poté domluvili zkušební jízdu a pokud klienti byli spokojeni, odjeli s "novým" vozidlem. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Na konci listopadu roku 2019 policisté přijali oznámení od ženy, která měla podezření, že se stala obětí trestného činu podvodu. Do protokolu uvedla, že je 2 roky vlastníkem vozidla Volkswagen a nyní se ho rozhodla prodat. Jenže v autobazaru v Ostravě ji výkup odmítli z důvodu přetočených kilometrů na tachometru. Byla přesvědčena, že vozidlo už tak musela koupit, proto se rozhodla celou věc řešit. Po zadokumentování začalo prověřování různých souvislostí s případem a možným podezřelým, kterým byl nakonec 30letý muž z Ostravy."

Kriminalisté šli do minulosti a prověřili i starší případy podezřelého. Jeho zřejmě první obětí byl v roce 2015 muž, který při následné evidenční kontrole koupeného vozidla zjistil, že skutečný stav najetých kilometrů je o zhruba 250.000 více. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Kriminalisté postupně předvolali k výslechům desítky osob jak poškozených, tak svědků. Ve většině případů se poškození až na služebně dozvěděli, že jejich zakoupený vůz od obviněného muže má přetočené kilometry. Tudíž i prodejní cena vozidla by měla mít nižší hodnotu. Do výslechu měl podezřelý uvést, že o stočených kilometrech nic nevěděl. Doplnil však, že se tak mohlo stát u některého vozidla, když se měnila přístrojová deska či řídící jednotka a poté nemusel stav najetých kilometrů souhlasit se skutečným stavem."

Kriminalisté muži prokázali nejméně sedmnácti případů o roku 2015 do roku 2018. Muž se podle policie měl obohatit o více jak 800 tisíc korun úpravou najetých kilometrů. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Komisař 7. oddělení obecné kriminality z Ostravy zahájil trestní stíhání a obvinil 30letého muže z podezření ze spáchání přečinů podvodů. V případě prokázání viny obviněnému muži hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy