Cílem zahájené léčby Ivermectinem je především větší naděje pro pacienty.
Ladislav Václavec, ředitel nemocnice: „My v současné době jsme začali Ivermectin používat, podařilo se nám zajistit 50 dávek a v době, kdy v ČR co 10 minut umírá jeden pacient na Covid, tak jsme se rozhodli tento lék používat, abychom zlepšili prognózu pacientů na přežití. My máme svoje indikace, které jsme nastavili, a nastavili jsme je hlavně kvůli tomu, abychom mohli precizně sledovat výsledky této léčby. Ještě výsledky neznáme, protože léčbu jsme zahájili ve středu a chceme první vyhodnocení udělat za 14 dnů, takové pořádnější vyhodnocení za měsíc, abychom věděli o tom, jestli to nasadíme opravdu masivně nebo ne.“
Systém aplikace léku je anonymní, polovina pacientů, kteří budou s touto léčbou souhlasit, dostane jako lék placebo, polovina skutečný přípravek. Aby se vyloučila jakákoli předpojatost, skutečnost nebude znát ani pacient, ani jeho lékař.
Zdeněk Hrdlička, primář interního oddělení: „Pacient, který přijde k nám k hospitalizaci, bude covid pozitivní, dostane tady tuto možnost vstoupení do toho našeho šetření a v případě, že bude splňovat kritéria, tak do té větve buď do té placebové nebo té léčivové bude zařazen. Pacienti budou nad 18 let, neměli by tam být lidé s těžkým jaterním postižením, s nějakou výraznou cirhózou jater, s jaterním selháváním.“
Jiří Nezval, vedoucí laborant lékárny: „Pacient to nepozná vůbec. Tobolky jsou stejné, i ty, které jsou jako placebo i ty, co jsou udělané s Ivermectinem. jenom prostě lékárník ví. Lékař to neví.“
Většina těžkých případů Covidu končí na plicním oddělení nemocnice.
Zbyněk Vrba, primář plicního oddělení: „V současné chvíli neexistuje žádný lék, o kterém by se dalo říct, že je stoprocentně účinný. Já očekávám, že nikomu neublížíme a že se najde skupina lidí, kteří budou na tom léku profitovat.“
První vyhodnocení účinnosti Ivermectinu budou moci v Krnově provést nejdříve za dva týdny po zahájení léčby.