Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Střet autobusu a elektromobilu v Krásném Poli, řidič osobního auta skončil v péči zdravotníků

U střetu osobního elektromobilu a autobusu zasahovaly složky IZS v neděli 28. března v Ostravě-Krásném Poli. V péči zdravotníků skončil řidič elektromobilu, nikdo jiný zraněn nebyl.

O události informoval mluvčí HZS MSK Jakub Kozák. Hasiči se o nehodě dozvěděli patnáct minut před sedmnáctou hodinou. Na místo vyjela profesionální jednotka hasičů z Ostravy-Poruby, na pomoc vyrazila i dobrovolná jednotka z obce Hrabyně.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Hasiči zabezpečili místo události a provedli na havarovaných vozech protipožární opatření - obzvláště u vozidel s elektrickým pohonem je důležité odpojení vysokonapěťových částí. S jejich nalezením a rovněž s vyznačením dalších rizik hasičům kromě vlastních zkušeností pomáhají specializované aplikace ve výjezdových tabletech. Po vyšetření a zadokumentování nehody ze strany policistů uklidila jednotka z Poruby komunikaci a osobní automobil odtáhla lanovým navijákem své cisterny mimo komunikaci. Autobus byl schopen odjet z místa nehody po vlastní ose."

Zdravotníci ošetřili a předali do nemocnice řidiče osobního elektromobilu Peugeot Ion, z vozidla byl vyproštěn ještě před příjezdem hasičských jednotek. Podle hasičů v autobuse cestovali tři lidé, nikdo z nich neutrpěl zranění.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy