Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Neznámá látka říčku ve Frenštátu pod Radhoštěm naštěstí neznečistila

Podivná látka v potoku Kozbach při vyústění do říčky Lomné vyvolala nedávno rozruch ve Frenštátu pod Radhoštěm. Blíže neurčená látka způsobila šedobílé zakalení vody. Příčinu se zjistit nepodařilo, ale naštěstí znečištění vodní tok nepoškodilo.

U mimořádné události zasahovali hasiči z Frenštátu pod Radhoštěm v pátek 19. března. Znečištění neznámou látkou bylo minimální. Nedošlo k žádnému úhynu ryb, jiných živočichů, ani rostlin. Havárii šetřila také policie v součinnosti s vodoprávním úřadem.

Jaroslav Jiřík, vedoucí odboru životního prostředí Frenštát pod Radhoštěm: "V pátek v pozdních odpoledních hodinách přijali frenštátští hasiči oznámení o znečištění říčky Lomná při vyústění vodního toku Kozbach. Jednalo se o blíže neurčenou látku způsobující šedobílé zakalení vody. Byly odebrány vzorky, z nichž se však nepodařilo zjistit příčinu znečištění."

Vodní tok byl na daném místě následně celý týden pravidelně monitorován odborem životního prostředí. 

Jaroslav Jiřík, vedoucí odboru životního prostředí Frenštát pod Radhoštěm: "Pracovník odboru celý následující týden prováděl vizuální kontrolu toku. Ve středu 24. 3. 2021 byl zjištěn slabý šedý zákal, který však rychle vymizel bez následků na životní prostředí. K dalšímu znečištění již nedošlo."


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy